Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

30.4.2016

 

 

Nastal májový čas a jak je tradicí v překrásném Valšovickém  areálu se hrál turnaj Prvomájové koulení, tentokráte již 30.dubna.  Na tento turnaj přijelo 31 trojic z toho 2 triplety z Polska.

Po krátkém vzájemném přivítání a ochutnání připravené bohaté snídaně tvořené výbornými pomazánkami, hlavně té škvarkové, sladkými moučníky a zahřátí čajem a kávou se odebraly některé týmy vyzkoušet zdejší povrch hřišť.

Po úvodním zahájení turnaje předsedou Zbyňkem Jakešem a ředitelem turnaje Petrem Tománkem, stanovením hracích pravidel a představením rozhodčích začal turnaj čtyřkolovým švýcarem.

Valšovický klub zastupovaly dva úplné triplety a to ve složení Mirek Suk, Honza Ježíšek a Pavel Ondruška, druhým týmem byly naše „seniorky“ Eva Suková, Božena Ježíšková doplněné mladíkem Martinem Jakešem. Své týmy představili i Jirka Grepl, Jirka Gratcl i Ivoš Navalený s Martinem Gratclem doplnění hráči jiných klubů.

Tým Evy Sukové začal 1.kolo proti Burešovým z Hapek Litovel a hned se jim podařilo tento tým porazit 13 : 4. V druhém kole narazily na tým Martina Pírka / loňského vítěze turnaje/ a přesto, že se toho zalekly i to štěstí jim přispělo k výborné hře a vyhrály 13 : 11. Třetí kolo proti nim postavilo rodinný tým Dujavových z Albrechtic a děvčata podporovaná výborným výkonem Martina zvítězily 13 : 4. Čtvrté kolo jim připravilo do cesty mladý tým vedený Radkem Skopalem z Kulového blesku, mladí se ukázali jako výborný tým a zvítězili 13 : 4. S třemi vítězstvími postoupily do osmičky. Výborně si počínal tým Jirky Grepla, který s 3 vítězstvími postoupil rovněž do osmičky. Hned první čtvrtfinálový zápas mezi týmy Jiřího Grepla, jenž hrál s Jiřím Voňkou a Janem Charvátem a Davida Faltýnka s manželi Krpcovými nabídl nejvyrovnanější podívanou. Zároveň se střetly dva první nasazené týmy turnaje. Rozhodovalo se až ve druhém dodatečném náhozu za stavu 12:12. Poté, co v průběhu zápasu měly několikrát nůž na krku obě družstva, zaúřadoval ojedinělou trefou v zápase Faltýnek a posunul tak to své do semifinále.

Tým Jirky Gratcla, přestože měl taktéž 3 vítězství, do osmičky nepostoupil neúprosným bucholcem. Tým Mirka Suka s 2 vítězstvími a 2 porážkemi postoupil do skupiny o 9. až 16. místo.

Ivošovu týmu se tak nedařilo.

V dohrávkách KO se utkaly naše seniorky opět s mladým týmem vedeným Janou Konečnou. Při tomto zápase se projevila klidná povaha našich hráček, kdy ukázaly, že je tento sport i při vysokém věku baví a v podstatě omládnou. Při tomto vyrovnaném zápase zvítězily 13 : 12. V dalších zápasech nestačily na velice zkušené týmy Jardy Ševčíka a Krpcových, se kterými prohrály. Celkově jako jediné obhájily loňské 4. místo.

Tým Jirky Gratcla i přes jedinou porážku celého turnaje skončil na 9. místě. Velmi dobré umístění si vybojoval tým vedený Mirkem Sukem, když skončil na 11. místě.

Závěrem – Turnaj probíhal při překrásném slunečném počasí, přátelské atmosféře a již tradičně výborné organizaci. Velice chutné pohoštění, včetně kančího guláše, tradičních bramboráčků, výborné obsluhy v bufetu, starostlivosti pořadatelů a za přispění našich sponzorů hodnotnými cenami, určitě uspokojilo všechny účastníky turnaje.

 

Celkové pořadí:

1. místo

Jana Rozsypalová

František Kaplánek

Radek Skopal

 

2. místo

Jan Bukovčík

Jaroslav Ševčík

Kamil Vajčovec

 

3. místo

David Faltýnek

Jana Kprcová

Miroslav Krpec

 

                                                                                                          E.S.