Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Memory cup a Saharský pohár

23.4.2016

Velmi úspěšný víkend pro valšovický klub.

Na dvou různých turnajích startovali tento víkend valšovičtí hráči. Velmi početná desetičlenná skupina vyrazila  do Orlové na pátý ročník turnaje "Memory cup". Další tři členové klubu vyrazili až do Vědomic na "Saharský pohár"

Orlovského turnaje se v sobotu 23.4.2016  zúčastnilo dvacet českých a dva silné polské týmy. Valšovičtí hráči byli tentokrát rozprostřeni do pěti různých týmů, neboť do brzy naplněného turnaje  se někteří nestihli přihlásit včas. Přijali tak nabídky jiných k doplnění týmů a nakonec svého rozhodnutí určitě nelitovali, neboť jim to přineslo umístění na stupních vítězů.

Dlouho své spoluhráče tajil Dušan Moos z Brna, který nakonec oslovil k doplnění týmu Zbyňka Jakeše a Lenku Svobodovou.  Volba, která mu vynesla nejvyšší nasazení a nakonec i vítězství v turnaji, ikdyž cesta k němu nebyla vůbec jednoduchá. Po základní části se do osmičky prosmýkli jako jediní se dvěma výhrami až z osmého místa. V dalším průběhu turnaje již však nezaváhali a k večeru se mohli radovat z putovního poháru tohoto turnaje.

Jiří Gratcl na poslední chvíli nahradil v albrechtickém týmu Vojtu Žiaka a spolu s Vaškem Valíkem a Jardou Ševčíkem vybojoval třetí místo.

Do čtvrtfinále se podíval i Tomáš Kutý v týmu s Kamilem Jurištou a Milanem Bayerem, ale tam jejich cesta turnajem skončila.

Valšovickou výpravu ještě tvořily dva kompletní týmy - Mirek Suk, Honza Ježíšek, Pavel Ondruška a Eva Suková,Boženka Ježíšková s Jardou Skácelem. Ti se samozřejmě v základní části snažili probojovat do postupové osmičky, ale tentokrát se jim to nepodařilo a tak v dohrávkách se umístili v druhé desítce.

Výborně zorganizovaný a zajištěný turnaj, který i přes nepříznivou předpověď počasí nakonec provázelo sluníčko, ale hlavně pohodová atmosféra.

Výsledky:

1.
Dušan Moos (Carreau Brno)
Zbyněk Jakeš  (SKP Hranice VI-Valšovice)
Lenka Svobodová (SKP Hranice VI-Valšovice)

2.
Pavel Bureš starší (Hapek Litovel)
Jana Burešová (Hapek Litovel)
Jiří Ulmann (TOP Orlová)

3.
Václav Valík (PAK Albrechtice)
Jiří Gratcl (SKP Hranice VI-Valšovice)
Jaroslav Ševčík (PAK Albrechtice)

 

Další stupně vítězů přidali ve Vědomicích na Saharské poháru Miluška Kutá s Petrem Tománkem, kteří nestačili ve finále jen na německý tým. Skvěle jim sekundoval i Ivoš Navalaný, který s Vilémem Medunou (Aura Havlíčkův  Brod) obsadil šesté místo.

 

SAHARSKÝ POHÁR            M.K.

 

     Letošního regionálního turnaje ve Vědomicích se zúčastnil nebývale velký počet hráčů. I po odhlášení více jak dvaceti týmů, které se zalekly špatné předpovědi počasí, do areálu u Labe přijelo 84 dvojic.

     Valšovický klub reprezentovali tři hráči – Milča Kutá, Petr Tománek a Ivo Navalaný. Po pětikolovém „švýcaru“ se dvojice Tománek-Kutá umístili na pátém místě, Ivo se svým spoluhráčem Vilémem Medunou na třináctém, takže postup do 32 jsme nadmíru splnili.

     S dalšími postupy přituhovalo nejen herně, ale i teplotně, prostě aprílové počasí – od sluníčka až po déšť. V osmičce se naše klubové barvy potkaly, ale jak říkal Ivošek: „Ať vyhraje ten či ten, Valšovice mají pohár!“ Pohárová cena totiž čekala i na v pořadí čtvrtého. I když měl Vilém strach, že bude sám bojovat proti Valšovičákům, Ivo chtěl po valšovicku vyhrát! Petanqueový Bůh ale více přál dvojici Milča-Péťa, kteří na padesátiminutový limit vyhráli 10 : 7. Po té na ně byli připraveni místní hráči, manželé Demčíkovi, kteří vyřadili Krassu a Beránka, hráče PC Egrensis a Kolová.  Na začátku zápasu se jim moc nedařilo, ale po „káčkách“ Jiřinky a urputných placech Milana začali skoré dotahovat. Duo Milča-Péťa však jejich devět bodů pohřbili třináctkou. Ve finále na ně již čekali hráči z Německa, Jens Riedel a Michael Kitsche, a svou vítěznou hrou 13 : 6 potvrdili střelecké i placerské kvality. Druhé a Ivoškovo šesté místo tak přispělo k úspěsné sobotě Valšovického Klubu.

     I při velkém počtu hráčů měl turnaj spád a tak se v čase 21.00 mohly předávat poháry, věcné dary a prize money. Děkujeme pořadatelům za dobře zvládnutý turnaj.

 

Výsledky:

1.
Jens Riedel (Německo)
Michael Kitsche (Německo)

2.
Miloslava Kutá (SKP Hranice VI – Valšovice)
Petr Tománek (SKP Hranice VI – Valšovice)

3.
Jiřina Demčíková (SK Sahara Vědomice)
Milan Demčík (SK Sahara Vědomice)