Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

VC pivovaru Litovel

2.4.2016

První stupně vítězů pro valšovický klub.

Mrazivé ráno zastihlo všechny, kteří se vypravili do Brna na turnaj trojic "VC pivovaru Litovel". Postupně pak teplota rychle stoupala a tak všech padesát šest týmů nakonec zde čekal pěkný slunečný den.

Pětikolový švýcar s postupem do šestnáctky a další pokračování v turnaji byl určitě cílem i našich hráčů. Ne, všem se to však podařilo. Neměl to být problém pro Jirku Grepla a jeho silný tým a to se taky potvrdilo. Naopak příjemnou skutečností byl postup Jirky Gratcla se spoluhráči z Krumsína, kteří si zajistili postup čtyřmi výhrami v základní části. To se již však nepodařilo kompletnímu valšovickému týmu - Navalaný, Jakeš, Svobodová, kterým tři výhry nestačily a skončili na 23.místě.

Dohrávala se pouze osmička a o tu se pokusil zaskočit tým Jirky Gratcla současnou mužskou reprezentaci. Ten, jako pozdější vítěz celého turnaje, jim však mnoho šancí nedal a tak jsme ještě za světla s Brna odjížděli domů. Děleným devátým až šestnáctým místem tak Jirka zopakoval loňské umístění.

Jirka Grepl loni skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Letos to dotáhl až do finále, kde již však jeho tým nestačil na zmiňovanou mužskou reprezentaci. Druhé místo na úvod sezóny je určitě výborným výsledkem.

Výsledky:

1.
Jakub Konšel (POP Praha)
Pavel Hodboď (Carreau Brno)
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)

2.
Jiří Grepl (SKP Hranice IV – Valšovice)
Michal Preuss (POP Praha)
Luboš Srnský (1.KPK Vrchlabí)

3.
Milan Hašek (Slope Brno)
Jaroslav Hvížď (Slope Brno)
Luboš Šlapanský (Slope Brno)

                                                                                        Z.J.