Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

19.3.2016

Zahájili jsme venkovní sezónu.

Beraní koule v Albrechticích již tradičně zahajují venkovní sezónu. Letos již velmi brzy v sobotu  19.3., ale i přesto byla kapacita turnaje okamžitě zaplněna i díky tradičním týmům z Polska a Slovenska. Pro řadu hráčů je to především možnost konečně po zimě oprášit své ocelové koule a potkat se opět s pétanque kamarády. Nikdo nemá toho moc natrénováno a tak o řadu překvapivých výsledků není nouze. Papírové předpoklady se zde většinou nenaplňují. O tom svědčí i večerní konečné výsledky :

1.
Kamil Vajčovec (PAK Albrechtice)
Ettela Krchňáková (Slovensko)

2.
Rafał Teufel (Polsko)
Marcin Kutyła (Polsko)

3.
Libor Polách  (PAK Albrechtice)
Zdeněk Dujava  (PAK Albrechtice)

Valšovice tentokrát na bedně nefigurují, ale přesto je potřeba vyzvednout výkon Jirky Gratcla a Pavla Ondrušky, kteří to dotáhli až na pěkné šesté místo. Ostatním naším klubovým zástupcům se již tolik nedařilo a zimní nerozehranost byla poznat. Zbyněk Jakeš s Lenkou Svobodovou a Mirek Suk s Honzou Ježíškem si sice oproti loňsku o dva stupínky polepšili, ale víc jak na 15. a 22.místo to nestačilo. Eva Suková s Boženkou Ježíškovou statečně bojovaly o každý bodík až nakonec v posledním zápase porazily manželé Konečné a zapsaly si tak 33.místo.

Turnaj to byl určitě vydařený i přesto, že řada týmů se svými výsledky spokojena nebyla, ale tak to na začátku sezóny bývá. Počasí vyšlo, pořadatelské zajištění bylo tradičně na vysoké úrovni. Všechny účastníky ráno vítaly tradičně plné stoly pochutin, v průběhu turnaje přibyla skvělá česnečka a vše korunoval velmi chutný oběd. Večer se pak vítězové dohrávkových skupin mohli těšit na klobásu z udírny. Prostě gurmánsko-sportovní zážitek pro všechny, kteří do Albrechtic přijeli.

                                                                                                                     Z.J.