Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

O pohár kladrubského vraníka

6.2.2016

Zimní turnaj s jarním počasím.

Jako každoročně pétanque sezónu otevírá halový turnaj ve Slatiňanech. Přímo jarní počasí přilákalo na turnaj "O pohár kladrubského vraníka " rekordní účast v historii tohoto turnaje. Přijelo více jak šedesát týmů z Česka, ale i několik kvalitních týmů z Polska, Německa a Slovenska. Valšovický  klub letos reprezentovala jen jediná trojice ve složení Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Ivoš Navalaný.

Postupový klíč do dalších bojů byl velmi tvrdý, neboť na postup si týmy mohly dovolit jen jednou v pětikolovém švýcaru zaváhat. Úvodní dvě utkání náš tým vyhrál i přesto, že se místy v tomto složení teprve sehrával a nebylo to herně úplně ono. Ve třetím kole však narazil na nejvýše nasazený český triplet a byla na světě první prohra. Znamenalo to, že ve zbývajících dvou utkáních už prohrát nesmí, což se mu nakonec podařilo a do závěrečné šestnáctky postoupil s přehledem ze sedmého místa.

Řada favoritů se do závěrečných bojů nedostala a tak se s ostatními museli smířit pouze s dohrávkami po čtyřech o konečné umístění. Pozvolna se začínalo v koňské aréně ochlazovat  a i změněné světlostní podmínky  náš výkon v prvním kole proti lodějnickému týmu Honzy Marhoula (pozdějšímu vítězi turnaje) vrátily pouze na průměrnou úroveň. To samozřejmě i přesto, že i soupeř svými chybami nám daroval několik bodů, na další postup již nestačilo. Znamenalo to, že jsme balili koule a odjížděli domů, neboť pořadatel se rozhodl oproti předchozím ročníkům skupinu o 9 - 16 místo nedohrávat.

Vystoupení naší trojice lze tedy považovat v tomto netradiční složení jako úspěšné, neboť v podstatě obhájila loňské výsledky naších týmů. Turnaj po pořadatelské stránce lze vyhodnotit taktéž jako vydařený bez zbytečných prodlev. Jediným malým mínusem byl chybějící větší prostor pro účastníky k odpočinku  mezi koly , což zapříčinila potřeba většího  počtu  hřišť. Naopak možnost parkování v těsné blízkosti haly bylo velmi příjemné.

Ocelové koule zase na chvíli musíme odložit, neboť nás čekají dva softpétanque turnaje ve Všechovicích a Staříči. Vrátíme se k nim již natrvalo pak v polovině dubna, na prvním venkovním turnaji v Albrechticím. Přeji tímto všem valšovickým hráčům úspěšnou sezónu a hodně zábavy u této skvělé hry.

                                                                                                     Z.J.