Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Litovelská Venuše

23.1.2016

Letošní Litovelská Venuše konaná v sobotu 23.1.2016, měla v názvu speciál, neboť v rámci této akce slavila své kulaté narozeniny Jana Burešová.

Vzorně připravené "sqoterské doupě" přivítalo šestnáct pozvaných hráčů a řadu dalších hostů, o které se hned od začátku vzorně starala oslavenkyně v roli barmanky. Po úvodních blahopřáních Janičce, tak i Liborovi Poláchovi, který taky slavil své "nekulaté" narozeniny, přišel čas na Janičtiny míchané nápoje s lákavými pétanque názvy.

Samotný turnaj pak začal rozhozem a osmikolovým supermelem trojic či dvojic. Vítězem této základní části se pro některé, možná překvapivě stal ten den výborně placující Jirka Metzker. Společně s ním si postup do další části zajistil Zbyněk Jakeš a Libor Polách, které ještě na lepší skóre doplnil vítěz dvou posledních ročníků Pavel Bureš, na úkor Lenky Svobodové.

Zatím co ostatní účastníci se již s dalšími hosty naplno bavili ve vedlejší místnosti, tak tito čtyři se utkali o celkového vítěze. V bojích jeden proti jednomu už bohužel Jirkův skvělý plac na víc jak čtvrté místo nestačil. Po prohraném semifinále si alespoň třetí místo zajistil Libor. V boji o třetí zápis na putovní trofej se tak utkali Pavel a Zbyněk.  Očekával se vyrovnaný boj o čemž svědčily i sázky mezi přítomnými, které zorganizoval Petr Tománek. Bohužel prognózy se nenaplnily, když dvěma rychlými trojkami  dostal Zbyněk Pavla pod tlak, na který po zbytek zápasu nenašel Pavel účinnou odpověď. "Venuše kyprých hanáckých tvarů" se tak opět po dvou letech stěhuje do Valšovic.

Ještě před dovednostními soutěžemi se našel čas na další netradiční blahopřání oslavenkyni, vítězné šampaňské s jahodami, skvělou česnečku paní prezidentové a další skvělé míchané drinky. Soutěže pak začínaly již v pozdních sobotních hodinách, bez účasti již některých odpadlíku. Tři dovednostní disciplíny ovládli opět valšovičáci. Skoro neomylný Petr Tománek až v dodatečném rozstřelu pokořil vítěze Venuše a převzal od Fany Karáskové putovního "Herkoulese".

Netradiční sportovně společenské setkání, kde se našel  čas i na tanečky a zajímavé diskuze, se protáhlo až za půlnoc. Všichni se pak rozcházeli plni zážitku s obrovským poděkováním manželům Burešovým za skvěle připravený den.

                                                                                                                      Z.J.