Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Všechovický sofťák

20.2.2016

 

Druhé zimní setkání u kožených koulí se konalo v sobotu 20.2.2016 v tělocvičně základní školy ve Všechovicích. Albrechtice, Staříč i Valšovice postavily po čtyřech týmech a ty doplnily ještě dva týmy z Polska. Na poslední chvíli se omluvil ještě tým ze Slovenska. Konkurence tedy více  než dobrá. O tom se přesvědčily hlavně albrechtické týmy, které loni posbíraly všechny poháry. Již čtvrtfinálové zápasy naznačily, že letos to tak slavné nebude. Naopak dařilo se naším dvojicím, když hlavně manželé Sukovi senzačně porazili Bolka Ivanuška s Tondou Poláchem, kteří byli po základní části druzí. Z postupové osmičky se do semifinále probojoval jen jediný albrechtický tým tvořený Liborem Poláchem a jeho otcem. Tam je doplnily i dvě domácí dvojice a tým našich severních sousedů. Semifinále svedlo naše týmy na sebe a vítězně z tohoto duelu vyšli Zbyněk Jakeš s Lenkou Svobodovou. V druhém semifinále se také již překvapení nekonalo a skvěle hrající Andrzej Antčak s Rafalem Tauflem si proti albrechtickým zajistili v pohodě postup do finále.

 V boji o třetí místo nakonec měli po vítězství velkou radost  Mirek a Eva, kteří tak poslali letos Albrechtice domů bez pohárů. Finálový zápas byl i odvetou ze základní části, kde polský tým otočil průběh utkání a vyhrál nejtěsnějším rozdílem 13:12. Podobně vyrovnaný průběh mělo i finále až do závěru, kde Rafal neskutečnou střelou vysekl dokonce "caró" a tím zápas ukončil. Poláci tak po vítězství před vánocemi v Albrechticích dokázali i zde, že letos jsou k neporažení. Druhé místo Zbyňka a Lenky a třetí místo Evy a Mirka je pro Valšovice určitě lichotivé. Na Albrechtice tedy tentokrát zůstaly jen "brambory" díky Jožkovi a Liborovi.

Všichni účastníci odjížděli ze Všechovic s drobnou cenou sponzorů našeho klubu a doufejme, že i s pocitem dobře stráveného dne. Hostitelem posledního turnajíčku bude Staříč začátkem března, kde bohužel budou naše týmy letos chybět.

                                                                                                                   Z.J.