Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

TOP Klip

7.11.2015

Rozloučení se sezónou 2015 na turnaji v Litovli.

Začátkem listopadu se tradičně koná jeden z posledních venkovních turnajů na Moravě. Tradičního TOP Klipu se letos zúčastnilo 28 tříčlenných týmů z Čech, Moravy, Slovenska a Polska. Teplotní předpověď byla toto roční období velmi příznivá a vyplnila se, ale maximální herní pohodu pokazil občasný déšť.

Po loňském velkém úspěchu tria Martin Gratcl, Ivoš Navalaný, Zdeněk Šugar, kteří vystoupali až na stupínek nejvyšší, se jmenovaní chtěli pokusit o obhajobu. Martina však na poslední chvíli musel v týmu nahradit  Zbyněk Jakeš. Že to nebude vůbec jednoduché poznali hned v základní čtyřkolové části. Dvě prohry a dvě výhry se špatným bucholcem znamenal první nepostupové místo. Dohrávky již pak byly jen pro dobrý pocit ze hry s konečným osmnáctým místem.

Ještě o něco hůře se vedlo dalšímu našemu týmu Tomáš Kutý, Miluška Kutá, Petr Tománek. Asi "reprezentační únava" dolehla na týmového střelce a to se projevilo na konečném výsledku. Dohrávku již pak tým vypustil.

Nejlépe se nakonec vedlo Gabince Jakešové, která teprve ráno těsně před turnajem doplnila Jardu Vlka a Dušana Moose. Jako jediná postoupila do KO bojů, ale hned v prvním kole vypadli a v dalších dohrávkách se rozhodli již nepokračovat.

Výsledkově se loučení tentokrát moc nevydařilo,ale to po poměrně úspěšné sezóně nikomu ani moc nevadilo. Pořadatelsky to tentokrát domácí klub až na malé drobnosti zvládl.

Výsledky:

1.
Etela Krchňáková (Slovensko)
Martin Lampert (Slovensko)
Michal Volárik (Slovensko)

2.
Petr Vavrovič (PC Sokol Lipník)
Petr Fafek (PC Sokol Lipník)
Jindřich Kauca (PC Kolová)

3.
Kristýna Krajánková (Aura Havlíčkův Brod)
Vilém Meduna (Aura Havlíčkův Brod)
David Faltýnek (Hrode Krumsín)

                                                                                         Z.J.