Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický pohár

17.10.2015

Závěr sezóny se valšovičákům vydařil.

Jeden z posledních regionálních turnajů se tradičně konal v Albrechticích. Turnaj se těší velké oblibě a tak již dlouho dopředu byl obsazen. Moravské týmy tradičně doplnily početné výpravy z Polska a Slovenska, mezi kterými se nehodlaly ztratit ani naše čtyři týmy.

Když jsme ráno odjížděli z Valšovic, lilo jako z konve a tak jsme z hrůzou čekali co nás ten den čeká. Počasí se však nakonec umoudřilo a ze zamračené oblohy, již bez deště, dokonce občas vykouklo i sluníčko. Po ranní vydatné snídani připravené místními pořadateli jsme se vrhli do čtyřkolového švýcara o šestnáct postupových míst. Vcelku z přehledem se podařilo postoupit  Tomáši Kutému s Jirkou Gratclem a Zbyňku Jakešovi s Lenkou Svobodovou. Ostatní týmy, které se nedostaly mezi šestnáctku nejlepších pak dohrávaly po skupinách o konečné pořadí. To se týkalo i našich dalších dvou týmu - Mirka Suka s Honzou Ježíškem a Evy Sukové s Boženkou Ježíškovou.

Polské týmy v dalších kolech kosily jednoho soupeře za druhým, ale to se netýkalo zatím našich dvou týmů. K vzájemné konfrontaci došlo až v semifinále, kdy už to byl boj pouze Valšovice kontra Polsko. Zatím co Tomáš s Jirkou nestačili na Rafala Taufela a Marcinem Kutylou , tak Zbyněk s Lenkou naopak poradili s přehledem s  manžely Sližovymi. Do posledního kola si tak soupeře prohodili. Bohužel v bojích o první a třetí místo již dominovaly oba polské týmy a tak na valšovičáky zbylo druhé a čtvrté. I přesto, je to pro náš klub skvělé umístění.

Skvěle zorganizovaný a zajištěný turnaj určitě musel uspokojit všechny přítomné.

Výsledky:

1.
Rafał Teufel (Polsko)
Marcin Kutyła (Polsko)

2.
Zbyněk Jakeš (SKP Hranice VI – Valšovice)
Lenka Svobodová (SKP Hranice VI – Valšovice)

3.
Andrzej Sliż (Polsko)
Wioletta Sliż (Polsko)

4.

Tomáš Kutý(SKP Hranice VI - Valšovice)

Jiří Gratcl (SKP Hranice VI - Valšovice)

                                                                                           Z.J.