Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR seniorů

26.9.2015

V sobotu 26. 9. 2015 se v Litovli uskutečnilo mistrovství republiky kategorie 55+. Valšovické barvy hájily dva triplety ve složení Jiří Gratcl, Mirek Suk, Honza Ježíšek a druhý Jarda Skácel, Eva Suková a Božka Ježíšková. Ráno při odjezdu ocelové mraky a slabý déšť neslibovaly nic dobrého, ale po příjezdu na kraj Litovle po dešti nebyla ani památka a po celý den nám počasí přálo. Turnaj pořádal místní klub Hapek a tak jak bývá zvykem, vše bylo připraveno,čekalo nás devět hřišť mezinárodních rozměrů a malé občerstvení. Turnaj zahájil starosta a hlavní rozhodčí Pavel Bureš který vysvětlil systém hry. Okamžitě po skončení oficiální části bylo rozlosováno a mohlo se začít.

Jirkův tým dostal nasazenou jedničku tým Gorono Lopéze Rubiho doplněné o manželé Demčíkovi a Viléma Medunu. Po prvním náhozu to vypadalo velice špatně a soupeř vedl 4:0. Tým se však nevzdal a postupně začal snižovat skóre až nakonec vedl, což zřejmě přimělo soupeře k výměně hráče. Ani toto jim nepomohlo a tak konečný výsledek byl 13:8. Jardův triplet narazil na triplet Pavla Fereše a po neskutečné bitvě vyhrál 13:12. V druhém kole si Jirkův tým vybral svůj díl smůly když narazil na albrechtický triplet Jardy Ševčíka. Kamilovy přesné plasy, Jendova přesná střelba a Jardovo dohazování způsobily že náš triplet dostal „kanára“ a odešel s porážkou 0:13. Ani Jardův triplet neuspěl a prohrál 4:13 s tripletem Jardy Hviždě ze Slope Brno. Po obědové pauze se stalo to co již bývá na turnajích zvykem, naše týmy narazily na sebe. Po dlouhém a vyrovnaném zápase nakonec vyhrál Jirkův tým 13:9 i když se ozývaly hlasy že to holky „prodaly“.Poslední zápas ve švýcaru byl s týmem Karla Brože se Stařiče, kde Jirkův tým vyhrál 13:3 a tím mohli začít přemýšlet se třemi výhrami na postup do osmičky. Jardův triplet dostal tým Jirky Metzkera z pořádajícího klubu Hapek. Dlouho tento zápas byl vyrovnaný ale stačila jedna nepozornost a nezapsání výsledku, což rozhodlo a triplet prohrál 7:13.

V konečném pořadí po švýcaru Jirkův tým skončil jako 6 a tím si vybojoval postup do osmičky a Jardův tým skončil na konečném 13. místě. Do bojů o postup do čtyřky Jirkův tým nastoupil proti tripletu Karla Rychtáře. Našemu týmu soupeř výbornou hrou mařil všechny šance a nakonec zvítězil. Pro tým tedy zbylo 8 konečné místo, tak jako pro další tři triplety kteří hráli o postup do čtyřky.

 

Konečné výsledky

1. Ševčík Jaroslav PAK Albrechtice

Vajčovec Kamil

Bukovčík Jan

 

2. Karásek Jiří Hrode Krumsín

Karásková Fany

Pachla Pavel AURA Havlíčkův Brod


3. Rychtář Karel Starobrněnský petanque klub

Petura Jaroslav

Šrubař Jiří Carreau Brno

Hořický Jaroslav Starobrněnský petanque klub