Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Staříčský Svatováclavský turnaj

3.10.2015

Svatováclavský turnaj.

 

 

            Za krásného slunečného počasí se v sobotu 3.10.2015 uskutečnil ve Staříči Svatováclavský turnaj dvojic. Za Valšovice se zúčastnili dvě dvojice, Eva Suková, Božka Ježíšková a Mirek Suk a Honza Ježíšek. Již při příchodu do sportovního areálu přicházející upoutala vyhláška se třemi fotografiemi, ve které se oznamovalo, že kdo porazí novopečené mistry republiky v 55+ Jendu Bukovčíka, Jardu Ševčíka a Kamila Vajčovce získá odměnu (láhev). Po zahájení a seznámení s herním systémem, president Stařičského klubu předal jmenovaným jmenovací dekret o doživotním čestném členství ve Staříčském petanque klubu.

            Družstva byla rozdělena do dvou skupin po pěti a hrálo se bez časového limitu. Z každé skupiny postupovala  dvě družstva do závěrečného finále, ostatní bojovali o umístění.  Tentokráte los pro nás byl příznivý a tak naše družstva byla v rozdílných skupinách. Ve skupině B na sebe narazily tým Jendy Bukovčíka a tým Toníka Polácha a senzace byla na světě. Toník s dědou Jožkou porazil mistry republiky a získali odměnu a toto se podařilo ještě týmu Karla Brože.

            Ve skupině A  v prvním zápase narazil náš  tým na Láďu Plesníka a Aničku Čermákovou a po velmi vyrovnaném zápase a nezvládnuté koncovce těsně prohráli 11:13. Ostatní zápasy již s přehledem vyhráli. Po obědě je čekal poslední zápas s Albrechticemi které zastupoval Libor Polách a Bolek Ivanuszek, který vyhráli a mohli se těšit s postupem do čtyřky. Zde v prvním zápase narazili na rodinný tým Poláchů ( vnuk a děda ) a proti výtečně střílejícímu Toníkovi, tento den neměli žádnou šanci. V boji o třetí a čtvrté místo porazili staříčský tým Karla Brože a skončili na 3. místě. Děvčata pak porazili Květu a Lidku ze Staříče a obsadily tak 7. místo. V konečném pořadí si nakonec každý klub odnesl nějaké místo. Jako první byli Albrechtice – rodinný tým Toník a Jožka Poláchovi , na druhém místě Staříč - Láďa Plesník a Anička Čermáková a na třetím místě Valšovice -Mirek Suk a Honza Ježíšek.

            Pořadatelům se může jen poděkovat, výtečně zorganizovaný turnaj, krásné počasí dobré jídlo a hlavně přátelská atmosféra, tak jak vždy ve Staříči bývá.