Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

O pohár CdP Loděnice

3.10.2015

Jirkův boj o republikovou jedničku těsně  nevyšel.

Jeden z posledních prestižních turnajů O pohár CdP Loděnice, kterého se náš klub letos ještě zúčastnil, byl díky nedělnímu finále extraligy a první ligy, velmi slušně obsazen. Mezi čtyřiceti šesti týmy byl však pouze jeden kompletní valšovický, který tvořili Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Ivoš Navalaný. Ty ještě doplnil ve smíšeném týmu Jirka Grepl. Pro něj měl tento turnaj zvláštní náboj, neboť v případě vítězství by se opět vyšvihl na první místo republikového žebříčku.

Základní část Jirka se svými spoluhráči zvládl v pohodě a do šestnáctky se hladce dostal. To se však nepodařilo našemu druhému týmu. Po dvou prohrách v prvních dvou kolech o jeden bod vždy v posledním náhozu, se postupové ambice rozplynuly. Zbytek turnaje tak Lenka, Zbyněk a Ivoš spíše věnovali hledání optimální herní pohody na neděli. Ve čtyřčlenné dohrávkové skupině nakonec po jedné závěrečné prohře obsadili 26.místo.

Jirka  se krok za krokem blížil v dalších kolech svému cíli. Bohužel v semifinále tato cesta skončila. I přesto ještě se svými spoluhráči Michalem Preussem a Jirkou Ondryášem zabojovali a získali tak aspoň pěkné třetí místo.

Místní pořadatelé opět nezklamali a přichystali pohodový, bezproblémový turnaj s tradičními švédskými stoly a polévkou.

                                                                                                                                                Z.J.