Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Extraliga v Brně

20.9.2015

 

Extraliga klubů v pétanque – 3. kolo Brno

                 V neděli 20. 9. proběhla v Brně třetí etapa mistrovství České republiky klubů v pétanque. Letošní nováček soutěže klub SK Pétanque Hranice VI. - Valšovice se zde utkal s týmy POP Praha a PC Kolová. Pražský tým je jedním ze spolufavoritů celé soutěže, jejíž vítěz bude mít tu čest reprezentovat ČR na mistrovství Evropy klubů. Kolovští jsou zase velice silným týmem z Karlovarského kraje. Valšovice tedy nečekalo nic jednoduchého.

V prvním utkání s Pražany, kteří dorazili v nejsilnější možné sestavě, měli valšovičtí bohužel smůlu na koncovky zápasů. Nakonec se oba týmy rozešly smírně 3:3 na zápasy, nutno ovšem podotknout, že k vítězství Valšovic chyběl malinký krůček, trocha štěstí. Předvedené výkony jednotlivých hráčů ale vlévaly optimismus do druhého zápasu dne s Kolovou. Ovšem opak byl pravdou a kvalita hry oproti dopolednímu zápasu rapidně klesla. Valšovice ale disponují zkušenými hráči, kteří dokázali po doslova unaveném výkonu vybojovat další remízu 3:3 na zápasy.

V čele extraligy se drží neporazitelné Carreau Brno, které už pomalu může pomýšlet na mistrovství Evropy. O druhé místo však zabojuje nejspíše tým aktuálně druhého 1. KPK Vrchlabí s kluby POP Praha a SKP Hranice VI. – Valšovice, kteří se s jednobodovou ztrátou na Vrchlabí spolu dělí o průběžné třetí místo. Další kolo, už poslední a finálové, se bude konat v neděli 4.10. v Loděnici u Berouna. Valšovičtí se zde pokusí zabojovat o celkové umístění na bedně, což by byl v premiérové extraligové sezoně určitě obrovský úspěch.

1. Carreau Brno – 10 bodů
2. 1.KPK Vrchlabí „A“ – 7 bodů  
3. SKP Hranice VI – Valšovice – 6 bodů

4. POP Praha - 6.bodů
5. PC Kolová – 5 bodů
6. CdP Loděnice – 3 body
7. 1.KPK Vrchlabí „B“ – 2 body
8. PEK Stolín – 1 bod

                                                                                                                      T.K.