Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Tenisový turnaj

13.9.2015

Již po páté létaly ve Valšovicích žluté koule.

Každoroční setkání hasičů a pétangistů na tenisovém kurtu se letos zúčastnilo opět šest smíšených dvojic. Že zde půjde opět více o zábavu než o výsledek bylo jasné hned na ranním nástupu, kde se hlavně naší zástupci dostavili v trošku netradičním odění. I páry hasičů se snažily sladit své sportovní úbory a tak i Alešovy růžové ponožky budily pozornost celý den i u příchozích diváků.

Úvodní duel obstaraly naše "velké hlavy", které však musely být po několika míčcích odloženy, neboť   neumožňovaly  dostatečný pohyb na kurtu. Pak následovaly až do pozdních odpoledních hodin další zápasy systému "každý s každým". Že nejen sportem živ je člověk, dokázali hasičtí pořadatelé již ráno nepřeberným množstvím buchtiček  a v poledne pak skvělými stejky. Pivíčko a sem tam i něco málo ostřejšího  všichni aktéři poctivě vyběhali na kurtu a v dobré náladě se pak mohli těšit na závěrečné vyhodnocení, na které z dvěstěmetrové výšky dohlížel Miluščin dráček.

Samozřejmě, že vyhráli všichni, kteří se zúčastnili. Ale přesto hasiči svým prvním a druhým místem dokázali, že bez tréninku to nejde a časté návštěvy kurtu jim letos přinesly příčky nejvyšší. Symbolicky předaný štafetový kolík nás zavazuje pro příští rok  toto příjemné zpestření závěru léta znovu zorganizovat.

Hasičům děkujeme a za rok opět na viděnou.

                                                                                                                     Z.J.