Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 3x3, r.k. východ

4.6.2011

 

Sobotní litovelská kvalifikace na MČR trojic skončila pro náš klub totálním neúspěchem. Bojovalo se o osm postupových míst v pětičlenných skupinách, kdy postup si zajistí vždy dva nejlepší týmy.

Jediná kompletní valšovická trojice – Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš, měli smůlu na vylosování. V silné skupině skončili třetí, což jim postup nezajistilo. Jejich přemožitelé – junioři Albrechtic a Adamova (Valík, Žiak , Schimmerle, Charvát)nakonec celou kvalifikaci vyhráli a stali se držiteli poháru pro mistry Moravy a Slezka. I druzí přemožitelé našeho týmu ze Slope Brno (Mikel, Bradáč, Vlček ) se dostali až do finále kde podlehli již zmiňovanému juniorskému týmu, který celou kvalifikaci odehrál ve skvělé formě.

Podobně dopadl i kombinovaný tým Litovle(rodina Burešova), doplněný o Martina Jakeše. Třetí místo ve skupině znamenalo stop. Ani Petrovi Tománkovi a Zbyňkovi Greplovi v dalších kombinovaných týmech se postup vybojovat nepodařilo.

Za tři týdny ve finále v Brně tak naše barvy budou hájit pouze Tomáš Kutý a Jirka Grepl, kteří měli postup zajištěný přímo.