Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR ve střelbě na přesnost

9.8.2015

Čekání na vysněný titul

 

Ti, kteří v sobě po sobotním mistrovství mixů posbírali dostatek sil, se hned v neděli zúčastnili i republikového mistrovství ve střelbě. Svobodová, Kutá, Jakeš, Tománek a Grepl – petice zástupců našeho klubu, která si brzy z rána brousila zuby na alespoň jeden ze tří střeleckých pohárů.

 

Jirka Grepl si vylosoval startovní číslo jedna, za což si ho ostatní okamžitě začali dobírat. „Doufám, že to odpoledne bude i celkové umístění,“ žertoval v tu chvíli Jirka, ale hned v prvním kole naznačil, že by tato slova mohla být brána vážně. Na čtyřech připravených ateliérech jako první střelec dne nasbíral slušných 37 bodů a po letech trápení v základní části naznačil svůj potenciál. Toho číslo už nikdo nepřekonal, takže Jirku čekala několikahodinová pauza, jelikož nejlepší čtyři střelci se základní části postupovali přímo. Dalších šestnáct si to rozdalo o zbylá čtyři postupová místa v opravách.

 

Do těch postoupila už jen Miluška, která však o postup zápasila srdečně. Devatenáct bodů a velice smolné první nepostupové místo, to byl krutý verdikt kolem druhé hodiny odpoledne. V té době se už Jirka pomalu připravoval na čtvrtfinálový souboj s Petrem Lukášem. Po vyrovnaném začátku se Jirka postupně dostával do vedení, jež nakonec přetavil ve vítězství. Jindra Kauca pak byl Jirkovým soupeřem v semifinále. Nezdařilý Jirkův první ateliér znamenal Jindrovo brzké vysoké vedení. Na složitějších ateliérech už si Jirka svůj výkon pohlídal a nakonec se mohl radovat z vítězství už v průběhu pátého ateliéru, kdy bylo jasné, že Jirkův náskok už nelze překonat.

 

Finále za slušné divácké účasti proti sobě svedlo dva nejlepší střelce základní části. Jirku vyzval Jakub Konšel, který ráno nastřílel 34 bodů. Jako jediný z celého startovního pole se nezúčastnil sobotního mistrovství a zaměřil se jen na střelbu, což se ukázalo být skvělým rozhodnutím. Ztálo se totiž, že Jirkovi ve finále už dochází dech. Po dalším nulovém prvním ateliéru se Jakub rychle ujal vedení, ale náš zástupce se stejně jako v semifinále výkonnostně zvedl a před čtvrtým ateliérem se stav vyrovnal na skóre 16:16. V tu chvíli oba střelci předváděli mnoho těsných hodů, které často znamenali zápis jen jednoho bodu místo pěti a skóre proto příliš neodpovídalo předváděné hře.

 

 „Kouli za koulí nesnáším,“ svěřil se Jakub právě Jirkovi hned z rána. Jirka tedy v tu chvíli cítil psychickou výhodu, jelikož na této střelecké pozici v neděli zachraňoval spoustu bodů. Opak byl pravdou. Zatímco Jakub trefil na osm a půl i devět a půl metru, Jirka nezaznamenal úspěšný pokus. Jakub poté přidal i trefu košonu za pět bodů – 27:16 a poslední Jirkova naděje při druhé střele košonu. Střela těsně vedle znamenala předčasné podání ruky a konec Jirkových nadějí. Na vysněný střelecký titul si tak bude muset počkat ještě nejméně rok.

                                                                                                                       J.G.