Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2 Mix

8.8.2015

Valšovičtí sami sobě katy

 

Mistrovství republiky smíšených dvojic patří mezi turnaje, na nichž se nám každoročně velice daří. Podle toho vypadala i plejáda valšovických hráčů, kteří se rozhodli na mistrovství do Vědomic vyrazit. Tradiční dua Svodová – Jakeš nebo Kutá – Tománek se dočkaly podpory manželů Sukových a Ježíškových, vůbec poprvé se mixů zúčastnil i Jiří Grepl, který si za spoluhráčku vybral Veroniku Slobodovu z POP Praha.

 

Kvůli extrémním tropickým teplotám byla povolena hra v kraťasech nad kolena, odhalenými rameny a v sandálech s přezkou přes patu. Bez těchto dodatečných povolení by turnaj zřejmě ve zdraví zvládl málo kdo. Účastníci mistrovství se navíc mezi jednotlivými koly mohli chladit v blízkém Labi. Vysoké teploty měly toho dne jedinou oběť, tou byl těstovinový salát k obědu, který se v průběhu dne zkazil. Zatímco si tedy první hladovci pochutnali, obědoví opozdilci se museli spokojit se salátem, který páchl po rybě, jež však nebyla přísadou.

 

Čtyřkolový „švýcar“ s postupem do KO 32 se zdál být ideálním systémem. V rekordních teplotách se ale každý prostoj mezi jednotlivými koly zdál být ještě delší, takže mnoho hráčů jen s nelibou snášelo i více než půl hodinové prostoje. Základní částí bez výraznějších problémů prošli Zbyněk Jakeš s Lenkou Svobodovou i Jiří Grepl a Veronik Slobodová. Štěstí se usmálo i na Milušku Kutou s Petrem Tománkem, kteří sice zvítězili jen dvakrát, ale díky dostatečným výhrám soupeřů se jim podařilo postoupit.

 

Osmifinále bylo prvním z kol, kde se v přímém boji setkali naši hráči. Lenka se Zbyňkem se postavili Jirkovi s Veronikou a čekala se vyrovnaná bitva. Jirkova dvojice se však rychle ujala vedení a zápas se zdál být jednoznačný. Pověstný poslední krůček ale ne a ne udělat. O co se v tu chvíli zhoršila Jirkova hra, o to se zlepšil zarputilý výkon Zbyňka. Závěr zápasu ale už patřil opět Jirkovi s Veronikou, takže na čistě valšovickou dvojici zbyla dohrávka. To je tradiční silná disciplína našeho dua, takže finální deváté místo mělo příchuť několika výher v řadě.

 

Ve čtvrtfinále vystavili našim stopku budoucí finalisté. Petra s Miluškou vyřadili pozdější vítězové Hana Šrubařová s Petrem Juráněm a Jirka s Veronikou ve vyrovnaném zápase nestačili na Lucku Venclovou s Honzou Michálkem, když si v závěru nechali dát hloupou pětku. Oba naše týmy však nesklopily hlavu, vyhrály své dohrávkové zápasy a utkali se „alespoň“ o páté místo. Zápas hraný už s úsměvem na tváři nakonec vyhrál Jirka s Veronikou. Celkově tři umístění v první desítce – páté, šesté a deváté místo – jsou velice slušným výsledkem našeho klubu na letošním mistrovství republiky smíšených dvojic.

                                                                                                               J.G.