Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Krakonošovy koule

18.7.2015

                                 KRAKONOŠOVY KOULE

     V sobotu 18. 7. se za parného dne konal již dvacátý ročník regionálního turnaje dvojic Krakonošovy koule. Jubileum přilákalo 70 týmů ze sedmnácti klubů a čtyř států. Bojovalo se o tradiční poháry – ručně vyráběné postavy Krakonoše a ve hře byly i prize money ve výši 20 tisíc, které se rozdělily nejen mezi vítěze, ale i na dohrávky.

     Na 28 hřištích se hrálo v pěti a čtyřčlenných skupinách každý s každým bez časového limitu do jedenácti bodů. Valšovice již počtvrté zastupovali Kutá a Tománek a poprvé i Ivo Navalaný, který měl za spoluhráče Viléma Medunu z Aury Havlíčkův Brod. Postoupit ze skupiny se ale nepodařilo ani jedné dvojici – dvě výhry stačily Ivošovi jen na smolné třetí místo a jeho kluboví hráči spadli až na místo čtvrté. Ani v dohrávkách jsme si na penízky „nešáhli“ a tak 37. a 48. příčka se nám snad příští rok podaří vylepšit.

      O první a druhé místo, podpořeno i jednoznačnou tipovací soutěží, se podělili hráči POP Praha a KPK Vrchlabí: Pavel Mašek a Jakub Konšel a Slobodová Veronika a Luboš Srnský, který jistě udělal radost svému tátovi - hlavnímu sponzorovi turnaje. Třetí místo získali manželé BUSKovi z Dánska, kteří překvapili nejednoho soupeře.

       Děkujeme pořadatelům za pohodový turnaj, za dokonalé ubytování a také za radu, jak si zpestřit následující den.

     V neděli jsme si (Milča a Péťa) vylepšili náladu krásným výletem. Ze Špindlerova Mlýna jsme vyjeli lanovkou na Medvědín a pak přes Pančavské vodopády a Labskou boudu došli až k pramenu Labe. Asi dvacetikilometrovou túru jsme samozřejmě absolvovali s koulema - snad si zvyknou na zdejší vzdoušek a budou příště bojovnější.

                                                                                                                      M.K.