Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2

28.5.2011

 

První ze série MČR se konalo v sobotu 28.5.2011 až ve vzdálené Kolové u Karlových Varů. I přesto náš klub odjely reprezentovat tři dvojice. Většina z této malé výpravy již z dřívějších let znala těžké různorodé terény místního pétanque areálu a tak všichni věděli, že prosadit se v konkurenci šedesáti dvojic z celé republiky, nebude vůbec jednoduché.

Bohužel již v základní části se ukázalo, že toto mistrovství nebude patřit mezi ty, na které se bude v dobrém vzpomínat. Milušce Kuté s Petrem Tománkem, ani Lence Svobodové se Zbyňkem Jakešem se nepodařilo uhrát postup ze základní části. Pouze Tomáš Kutý s Jirkou Greplem s jistotou postoupili, ale hned v boji o „šestnáctku“ je čekali lonští vítězové(Ondryáš, Řehoř). Zde opět podali výborný výkon a obhajobu jim překazili. V boji o „osmičku“ dlouho vedli nad Ivošem a Honzou Michálkovými, ale v závěru se nevyvarovali zaváhání a další postup byl ztracen. Tím i případná obhajoba loňského skvělého třetího místa. I přesto se kluci dokázali ještě motivovat a nakonec své snažení dotáhli na konečné dvanácté místo.

Mistry republiky ve dvojicích se stali Jiříci Korešové. Na druhém místě skončili přemožitelé našich kluků - Ivoš a Honza Michálkové.

Doufáme, že se nám podaří na toto nepříliš vydařené vystoupení brzy zapomenout, neboť již za týden začíná kvalifikace na MČR trojic. Takže držíme palce !