Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

16.pétanque festival v Žywci.

16.7.2015

16. pétanque festival přinesl pro valšovické barvy opět umístění na stupních vítězů.

Od čtvrtku 16.7. se konal v polském Žywci tradiční čtyřdenní pétanque maraton. Ujít si ho nenechali domácí hráči snad ze všech klubů Polska, početná výprava ze Slovenska, Ukrajiny a Německa, ke kterým se přidali i hráči z Holandska, Francie, České republiky. Naši zemi reprezentovali jen zástupci pétanque klubů z Albrechtic a Valšovic, ale přesto naše skromná výprava pěti hráčů o sobě dala vědět hned na úvod.

Ve čtvrtek odpoledne se odehrál turnaj přátelství, ve kterém se losem složí polsko- zahraniční dvojice. Je to vždy o štěstí koho vám los přisoudí a jak se pak tato dvojice dokáže rychle sehrát a vzájemně doplňovat.  Více jak čtyřicet dvojic sehrálo čtyřkolového švýcara o postup do osmičky. Češí zde byli velmi úspěšní, neboť postoupili albrechtičáci Jenda Bukovčík a Kamil Vajčovec, z valšovičáků se to podařilo Zbyňkovi Jakešovi. Jardovi Puhrovi a Lence Svobodové se to tentokrát nepodařilo. Těsně před půlnoci se proti sobě ve finále postavil Kamil s výborným polským střelcem a Zbyněk, kterému los přisoudil polského juniora Marcina Skalku. Těm se po dramatickém a vyrovnaném finále podařilo vystoupat na stupínek nejvyšší.

V pátek všichni čeští hráči společně a doplněni domácí dvojici bojovali  v poháru národů. Mezi dvaceti týmy se  mezi nejlepší čtyři nedostali a tak mohli ulehnout k odpočinku o něco dříve, před hlavními víkendovými turnaji.

Turnaj trojic v sobotu přilákal přes šedesát tripletů. Albrechtičáci vytvořili klubový triplet a Zbyňka a Lenku doplnil Janusz Hoffman z Polska. Úplně se nám nedařilo, neboť tři zápasy základní části jsme prohráli až v posledních náhozech a tím nepostoupili do další části. Dvě výhry a slabší bucholc nám přisoudil padesáté místo.

V neděli jsme vstupovali do turnaje dvojic s předsevzetím výsledek vylepšit. Los nám však v úvodu přisoudil dva velmi těžké soupeře a po prohrách nám ani tři následné výhry na postup do dvaatřicítky nestačily. Obsadili jsme konečné třicáté sedmé místo při účasti více jak osmdesáti týmů.

Turnaj plný přátelských setkání, nových pétanque zkušeností , to byl pro nás letošní festival pétanque v Žywci.

                                                                                                                 Z. J.