Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

GP Mariánských lázní

4.7.2015

Grand prix Mariánským lázní

 

Jiří Grepl s juniory Honzou Charvátem a Lubošem Srnským dokráčeli na prestižním turnaji v Mariánských lázních až do finále, kde jim stopku vystavil silný brněnský triplet Šrubařová-Juráň-Michálek. Valšovice tak zaznamenaly cenný úspěch v dalším koutu republiky.

 

Jedno z největších veder na pétanque za poslední roky čekalo na hráče ze čtyřiceti týmů, které se vydaly bojovat o vítězství na západ republiky. Kromě Jirky zde valšovické barvy hájili i Miluška Kutá s Petrem Tománkem, kterým vypomáhal Tomáš Jirkovský. Ti se bohužel ze čtyřkolového „švýcara“ do postoupivší „šestnáctky“ nedostali. Naopak Jirkův tým zaváhal jen v posledním základním kole a hned v úvodním „KO“ boji kanárem vyprovodil Stolínské.

 

První těžký zápas dne Jirku a kluky čekal ve čtvrtfinále proti nepříjemnému vrchlabskému týmu v čele s Danem Bílkem. Vítězství je v semifinále postavilo proti tripletu Jindřicha Kaucy. Zápas se zprvu zdál jednoznačný, nakonec se však Jirkův tým musel o vítězství poprat na samém konci utkání. Ve finále pak čekal soupeř nejtěžší a reprezentanti brněnského Carreau už byli nad síly Jirky a kluků, ačkoliv se jim podařilo právě tyto hráče v základní části porazit. Zejména pro mladé juniory je však druhé místo velmi pěkným úspěchem, takže jsme Mariánské lázně opouštěli spokojení po příjemně prožitém dnu v krásném areálu.

                                                                                                               J.G.