Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

CC Polsko

27.6.2015

Centrope Polsko

 

Skromnou valšovickou výpravu na letošní polské centrope tvořili jen Tomáš Kutý a Jirka Grepl. Ostatní členové klubu si turnaj, který se po několika letech opět přesunul do Jedliny, nechali utéct. Největším lákadlem toho dne byl několika násobný mistr světa Francouz Christina Fazzino. Spatřit přímo při hře podobného velikána se běžně nepoštěstí a za zprostředkování tohoto zážitku patří Polským pořadatelům veliký dík.

 

Ten naopak nezaslouží zvolený systém pětikolového „švýcara“ s postupem do „osmičky“, který v základních kolech neumožňoval žádné zaváhání, pakliže si účastnící chtěli zajistit přímý postup. S jednou prohrou šlo dál jen několik šťastlivců, mezi nimiž byl i Jirka, jehož doplňovali Hana Šrubařová a František Kaplánek. Postoupit se naopak nepodařilo Tomášovi, který hrál s Martinem Pírkem a Vojtou Žiakem. Pro týmy na 9. – 32. místě byla připravena dohrávka v podobě B, C a D turnaje, kam byly týmy rozřazeny dle pořadí po osmi. Vítězové dílčích turnajů si domů odvezli prize money, které se hodnotou rovnaly těm českým za první místo na běžném turnaji.

 

Jirkův tým ve čtvrtfinále narazil na silné Polské hráče v čele s Tomaszem Lipczynskim, kteří posléze došli až do finále, kde jako jediní toho dne potrápili suverénního Fazzina a jeho triplet, a tak se Jirka s turnajem kolem osmé hodiny večerní rozloučil. Los mincí namísto dohrávky proti Michalu Habáskovi s Korešovými jeho týmu nakonec přisoudil výsledné 6. místo.

                                                                                                                   J.G.