Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Hanácký Master Cup

11.7.2015

Brňané nás zastavili.

Po týdnu opět zavítali naši hráči tuto sobotu (11.7.)na turnaj do Litovle. Tentokrát však turnaj Hanácký Master Cup pořádal druhý litovelský klub Hapek. Turnaj byl zařazen do kategorie prestiž a byl specifický tím, že v týmu musel být vždy jeden člen opačného pohlaví. Obdobně se hrává jen na CC  Slovenska.

Valšovičtí měli zastoupení ve čtyřech s osmadvaceti týmů, které se za letního teplého počasí do Litovle sjely. S nejvyššími šancemi na přední umístění odjížděli určitě Jirka Grepl a Tomáš Kutý, kteří si zapůjčili Veroniku Slobodovou z Prahy. Svou roli favoritů plnili až do čtvrtfinále, kde je přehráli finalisté z Carreau Brno - Šrubařová, Michálek T., Juráň. Nezbylo než vyhrát dohrávku a to se jim podařilo, takže obsadili konečné páté místo.

Druhým našim týmem, kterým se stal osudným tým z Brna, byli Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl s Lenkou Svobodovou. Těm je do cesty postavil pavouk hned v prvním kole KO a zápas dopadl naprosto stejně "kanářilo se". V  dohrávce pak vybojovali již tradiční jedenácté místo.

Sbírku kanárků pro Valšovice rozšířili v průběhu turnaje i manželé Sukovi s Honzou Ježíškem. Do šestnáctky se jim po základní části dostat nepodařilo, tak bojovali v dohrávkách v osmičlenných skupinách. Tam se jim podařilo dostat jen na dvacáté třetí místo.

Poslední naší účastníci byla Božka Ježíšková, která tentokrát doplnila orlovskou dvojici Ulman, Bačo. I přesto, že se často hřištěm ozývalo "výborně Boženko" od jejich spoluhráčů, tak na lepší než dvacáté šesté místo to nestačilo.

Výsledkově to pro náš klub tentokrát nedopadlo moc slavně, ale turnaj to byl hezký a  všichni účastníci odjížděli z Litovle s cenou, neboť  Hapek dokázal připravit díky svým sponzorům ceny pro všechny účastníky a tím podtrhnou vysokou úroveň tohoto turnaje. Odměnou jim bylo i určitě třetí místo manželů Burešových s Kamilem Jurištou s Orlové.

Prvenství v turnaji z loňského roku dokázal obhájit  rodinný tým Korešů, který ve finále porazil tým Hanky Šrubařové,který nás tak "převálcoval".

                                                                                                                       Z.J.