Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Hanácký bakole

4.7.2015

Tropické Hanácké bakole.

V sobotu si dvojice Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš zvolili na rozehrání před nedělním utkáním extraligy, regionální turnaj dvojic "Hanácký bakole" v Litovli. Přidali se i další členové klubu - manželé Sukovi a Ježíškovi.

Hned ráno dle předpovědi počasí bylo jasné, že to nebude vzhledem k předpovídaným teplotám lehký turnaj .Pořadatelé proto zvolili čtyřkolového švýcara s postupem do šestnáctky a další dohrávky  po čtyřkách. Po nepochopitelných problémech se správným nalosováním prvního kola se turnaj s lehkým zpožděním rozběhl. Lenka se Zbyňkem se sice po dvou prohrách v základní části s dvěma týmy Kulového blesku do šestnáctky dostali, ale hned v prvním kole vypadli se silným týmem manželů Krpcových.  Po prohře pak odstoupili z turnaje a vydali se na cestu do Prahy na zítřejší utkání extraligy, která pro ně byla prioritou pétanque víkendu.

Mirek s Honzou a Eva s Božkou se do šestnáctky nedostali a tak bojovali v dohrávce o umístění. Nakonec chlapi uhráli 22. místo a holky byly o dvě místa  horší.

Díky zvolenému systému tak sice turnaj skončil ještě před setměním, ale bez početné divácké kulisy, neboť hráči po skončení svých zápasů odjížděli. Pořadatelé se ani v průběhu turnaje nevyhnuli dalším problémům s losováním kola a tak došlo až na ruční počítání a losování. Celkově tedy smíšené pocity z celého turnaje.

Výsledky:

1.
Václav Valík (PAK Albrechtice)
Vojtěch Žiak (PAK Albrechtice)

2.
Martin Pírek (Hrode Krumsín)
Kamil Vajčovec (PAK Albrechtice)

3.
Marek Olšár (TOP Orlová)
Jiří Ulmann (TOP Orlová)