Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Staříčsky pohár

27.6.2015

Přátelské setkání ve Staříči.

Tentokrát jsme se rozhodli oddychnout si od velkých turnajů a přijali jsme pozvání do Staříče na turnaj dvojic o "Staříčsky pohár". Vyrazili jsme ve složení Mirek a Eva Sukovi, Pavel Ondruška a Zbyněk Jakeš a čekalo nás tradiční vřelé přijetí s bohatou snídaní.

 Dvanáct přítomných týmů se rozlosovalo do čtyř skupin a každý s každým hrál o dvě postupová místa do osmičky. V této části turnaje oba naše týmy zaznamenaly jednu prohru a jednu výhru. To stačilo díky skóre Mirkovi a Evě na postup z prvního místa a Pavlovi a Zbyňkovi z druhého. Bohužel následný pavouk nás tak hned ve čtvrtfinále postavil proti sobě. Zde se projevilo, že hrát proti klubovým kolegům je hlavně o hlavě a to se manželům Sukovým dařilo méně. Postup do semifinále proti premiérovému spojení otce a syna Poláchových si tak zajistili Zbyněk a Pavel. Marně bychom však v rodinném klanu Poláchových hledali Tondu, tentokrát ho po boku Libora nahradil jeho otec.  Ale ani to nestačilo k zastavení naší dvojice k postupu do finále.

Mezi tím se dohrála skupina o deváté až dvanácté místo a i ostatní dohrávky o umístění. V té Mirek s Evou vybojovali nejvyšší možné umístění a skončili celkově pátí. Společně s ostatníma pak měli možnost sledovat finále, ve kterém se tento den proti našemu týmu postavili albrechtičáci - Bolek Ivanušek a Zdeněk Dujava. Naše dvojic jim chtěla oplatit prohru ze skupiny, ale ti hned od začátku nenechali nikoho na pochybách, že jsou dnes neporazitelní a jasně nás ve finále opět přehráli.

Dárkové balíčky pro první tři týmy, další drobné ceny pro ostatní účastníky při vyhlašování výsledků a závěrečné posezení u opékání buřtíků završilo skvělou sobotu na přátelském turnaji ve Staříči.

                                                                                                       Z.J.