Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR muži Stolín

6.6.2015

                V sobotu 6.6. 2015 se ve Stolíně konal pro mnohé nejdůležitější turnaj sezony – Mistrovství ČR mužů v pétanque, jehož vítěz má právo reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa, které bude probíhat v roce 2016 na ostrově ve Francouzské Polynésii s názvem Tahiti. Po loňském úspěchu Tomáše Kutého, kterému se s jeho týmem podařilo tento turnaj vyhrát a stát se reprezentantem ČR pro letošní rok si valšovičtí opět brousili zuby na případný úspěch. Mezi šestnácti týmy se totiž nacházely hned čtyři, v kterých měli valšovičtí své zastoupení.

                Hrálo se ve čtyřčlenných skupinách na dvě prohry, z kterých se vykrystalizovalo osm týmů, které byly nalosovány do dvou skupin opět na dvě prohry. Z těch se dále postupovalo do semifinále, jehož vítězové si to rozdali o titul a o start na mistrovství světa. Ke smůle se naši zástupci potkali již v základních skupinách, kde se bohužel vzájemně vyřadili. Tomáš Kutý s Petrem Juráněm, Franckem Ferlayem (oba Carreau Brno) a Jaroslavem Vlkem (POP Praha) vyřadili v boji o postup do osmičky Petra Tománka s Pavlem Burešem (HAPEK) a Janem Charvátem (FENYX Adamov). Jiří Grepl s Michalem Preussem, Filipem Hlaváčkem (oba POP Praha) a Jiřím Ondryášem (FRAPECO) dále vystavili stopku v turnaji Ivovi Navalanému s Vilémem Medunou (AURA Havlíčkův Brod) a Rubim Goroňo Lopézem (CdP Loděnice). V další fázi turnaje se těsně nepodařilo postoupit do semifinále Jirkovi Greplovi a jeho týmu. Naopak Tomáš Kutý se spoluhráči nenechali nic náhodě a po dvou vítězstvích si hladce zajistili postup do semifinále. V něm kluci pokračovali v suverénním výkonu a doslova válcovali svého soupeře až do stavu 12:1, kdy se ale stroj zadrhnul a soupeř postupně snížil až na rozdíl pouhých dvou bodů. Pak se ale přece jenom štěstíčko přiklonilo k Tomášově týmu a tak si opět po roce kluci měli šanci zahrát o titul. Bohužel finále ale moc dramatičnosti nepřineslo, Tomův tým se nedokázal po předchozím nervy drásajícím souboji na zápas dostatečně zkoncentrovat, a tak za nějakých 20 minut utkání skončilo stavem 0:13 pro Iva a Honzu Michálkovi s Pavlem Hodboděm (všichni Carreau Brno) a Jakubem Konšelem (POP Praha).

 

Výsledky:

  1. Ivo Michálek (Carreau Brno), Jan Michálek (Carreau Brno), Pave Hodboď (Carreau Brno), Jakub Konšel (POP Praha)
  2. Tomáš Kutý (SKP Hranice VI. – Valšovice), Petr Juráň (Carreau Brno), Franck Ferlay (Carreau Brno), Jaroslav Vlk (POP Praha)
  3. Tomáš Michálek (Carreau Brno), Jindřich Kauca (PC Kolová), František Kaplánek (HRODE Krumsín), Jan Resl (POP Praha)                                                                                                                    T.K.