Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Česko Liblice

13.6.2015

České Centrope již podruhé v sobotu 13.6. hostil zámek Liblice nedaleko Prahy. Ten letos přilákal ještě o šestnáct týmů více, než  při své premiéře v loňském roce a nakonec počet atakoval stovku. V ranních hodinách se prezentovalo nakonec 97 týmů z Česka, Polska, Slovenska, Maďarska, Německa a několik  sólo hráčů z jiných států.

Pětikolový švýcar v základní části měl určit postupovou dvaatřicítku. Za úmorného vedra bojovali i naši zástupci ve čtyřech týmech o tento postup. Čekalo se, že pro týmy Jirky Grepla a Tomáše Kutého by to neměl být problém. Tak se i nakonec stalo. Pro další dva naše již kompletní triplety  by postup již znamenal úspěšný turnaj. Zatím co tradiční trojici Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl a Lenka Svobodová se postup po třech výhrách nakonec z 29.místa podařil vybojovat. Druhý náš tým Martin Gratcl, Ivoš Navalaný a Martin Jakeš  v průběhu turnaje neustále hledal optimální obsazení postů a na postup nedosáhl. Nejlépe jejich herní trápení charakterizoval Martin Gratcl slovy :  "Chtělo by to nějakou změnu, nějaké střídání, ale nejlépe třech hráčů".

Zcela odlišné počasí přineslo  odpolední KO. Jako by se zamračilo nejen na nebi, ale i nad našimi týmy. Jirka Grepl a jeho tým překvapivě vypadává hned v prvním kole. Tam bohužel pavouk svádí proti sobě i "repre"tým Tomáše proti Zbyňkovi,Jirkovi a Lence. Blížící se bouřka, doprovázená deštěm a silným větrem některé zaskočila stejně jako hra protihráčů ve změněných podmínkách . Zrodily se tak některé nečekané výsledky, mezi které určitě patřila hladká prohra Tomášových spoluhráčů.

Do šestnáctky se tak dostal pouze jeden náš tým. Tam čekal Zbyňkův tým skvěle placující Ivoš Kacerovský a dva jeho němečtí spoluhráči. Po vyrovnaném průběhu rozhodla až nepovedená hra v závěru z naší strany, posunutý košon  a čtyřka na závěr.

Tím vystoupení našich týmů na letošním Centrope skončilo. Díky počasí a již pozdní hodině odjíždíme na ubytování, kde se až po půlnoci dovídáme konečné výsledky:

1.
Andrzej Śliż (Polsko)
Jedrzej Śliż (Polsko)
Marek Lach (Polsko)

2.
Jakub Konšel (POP Praha)
Petr Fuksa (UBU Únětice)
Lubomír Srnský (1. KPK Vrchlabí)

3.
Ivo Kacerovský (PC Kolová)
Roman Krassa (PC Egrensis)
Josef Kuchler (PC Egrensis)

                                                                                                      Z.J.