Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Maďarsko

30.5.2015

Další díl seriálů Centropé se odehrál 30.5.2015 v Maďarsku. Minulé ročníky se nenesly zrovna ve vzorné organizaci a tak letošní ročník přilákal jen symbolické zastoupení Českého pétanque. Veronika Slobodová (Pop Praha ) + dva maďarští spoluhráči a kombinovaný tým valšovicko-chrudímský (Ivo Navalaný,Vilém Meduna, Pavel Pachla).

Turnaj se odehrával v malém městečku Tatabánya kousek od Slovenských hranic. Přijetí organizátorů v podvečer před turnajem bylo příkladné. V městském parku v klubovně místního petanquového klubu bylo bohaté občerstvení včetně alkoholických nápojů. Po krátkém proslovu starosty a cca 2hodinovém „ochutnávání“ začal před-turnaj dvojic (systém mele) který vrcholil kolem půlnoci.

V sobotu začal samotný turnaj, 5ti kolový švýcar, ale jen na 45 min !!! První dvě kola valšovicko-chrudimský tým v pohodě zvládnul, ve třetím narazil na skvělé maďarské střelce, a po boji prohrál. Teplota stoupala a nastal čas oběda. Maďaři zvolili zajímavý systém, kdy rozdělili 3kolo na polovinu (jedna část hrála a druhá hodovala v místní restauraci).

Oběd se stal našemu týmu osudný, stoupající teplota, únava po cestě a předchozí náročné noci se podepsaly na našem dalším výkonu v turnaji. 4 kolo jsme narazili na rakouský tým a za stavu 3-7 zazněl limit. Dokázali jsme uhrát ještě bod a v následujícím náhozu další 3body. Za stavu 7-7 jsme v extra náhozu prohráli. Tato prohra se s námi nesla i do posledního zápasu opět proti maďarskému týmu. Poznámka co je svámí, jste jako „zombí“ byla výstižná. Konečná bilance 2výhry a 3prohry odsoudily tento turnaj pro nás jako neúspěšný. Stejným poměrem skončila i Veronika Slobodová s jejím maďarským týmem.  Musím však pochválit organizátory za pěkný pohodový turnaj, jen ten limit 45 min na trojce…..sami si udělejte názor.

Turnaj vyhrál rakousko-španělský tým. 

1.
Sven Thill (Rakousko)
Lionel Bossard (Rakousko)
Oscar Sorio (Rakousko/Španělsko)

2.
Tamás Tóth (Maďarsko)
Bertalan Fodor (Maďarsko)
Zoltán Fodor (Maďarsko)

3.
Gábor Hegedüs-Harasta (Maďarsko)
Zoltán Horváth (Maďarsko)
András Hegyi (Maďarsko)

 

Ivo Navalaný