Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR trojic - Loděnice

23.5.2015

Ani na MČR trojic se nám medailové umístění vybojovat nepodařilo.

Turnaj překvapivých výsledků přineslo MČR trojic konané 23.5. 2015 v Loděnici. Výprava valšovického klubu ujela z deštivé Moravy a ve čtyřech různých týmech se pokusila vylepšit výsledky z minulého týdne. Slunečné a poměrně i teplé počasí přivítalo v Loděnici 66 týmů, které se utkaly ve skupinách na dvě prohry o postupová místa do dvaatřicítky. V této fázi turnaje se všem naším týmům dařilo a postup si všichni zajistili z prvního místa svých skupin.

V odpoledních hodinách se pak rozběhly boje v KO systému, kde se začaly rodit velmi překvapivé výsledky. Favorité padali jeden za druhým a bohužel tento trend  postihl i naše týmy. S českou současnou reprezentací s Tomášem Kutým si poradili hned v prvním kole skvěle hrající krumsínský tým vedený Mirkem Krpcem. Kompletnímu valšovickému týmu Miluška Kutá, Petr Tománek a Ivo Navalaný se nepodařilo zaskočit vrchlabáky Maška, Brázdu,Bílka. Překvapivě se dál nedostává ani Jirka Grepl se svými pražskými spoluhráči. A tak jediným, kdo  do šestnáctky  postupuje je Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová které doplnil Miloš Pánek z Krumsína.

Šestnáctka pak znamená stop pro řadu dalších velkých favoritu, hlavně v řadách moravských týmů. Postihuje to i naše poslední zástupce, kteří po změně  povrchu nestačí na tým z Kolové. Všichni sice pokračují v dohrávkách o umístění, ale výstižně to nazval Ivoš Michálek "turnajem tragédů".Ve většině případů se zde již hledá potřebná motivace a tak i výsledky byly různé. Pro úplnost  uvádíme konečná umístění našich hráčů :

15. místo - Zbyněk Jakeš, Lenka Svobodová,

17.místo - Jirka Grepl,

19. místo - Miluška Kutá, Petr Tománek, Ivo Navalaný,  

28. místo - Tomáš Kutý

Novými mistry republiky se stali Jindra Kauca,Petr Fuksa a Alice Hančová, kteří v dramatickém finále   krátce po 23.hodině porazili Mirka Řehoře, Zdeňka Šedivého a Martina Škopka.  Teprve na třetím místě figuruje jeden z favoritů Jirka Koreš st.,Michal Habásko a Jiří Ondryáš. 

                                                                                                         Z.J