Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Extraliga ve Valšovicích

8.5.2015

SKPétanque Hranice - Valšovice   -   Carreau Brno  2:4

Valšovický pétanque klub neměl vstup do extraligy vůbec jednoduchý. V pátek do Valšovic  k prvnímu utkání letošního ročníku přijel několikanásobný mistr republiky  tým Carreau Brno. I přesto, že domácí tým je v této soutěži  nováčkem, vzbuzoval u soupeře respekt a ten nechtěl nic podcenit a přijel do Valšovic  v nejsilnější sestavě se všemi reprezentanty. Valšovičtí proti úřadujícím mistrům republiky neměli co ztratit a tak se čekaly zajímavé zápasy. To se nakonec potvrdilo a valšovická pětice Tomáš Kutý, Jirka Grepl, Jirka Gratcl, Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová sehrála dramatické zápasy.

Utkání se hraje vždy tříkolově, kde se střetnou proti sobě vždy trojice a dvojice. V každém týmu musí být minimálně jedná žena, která musí v prvních dvou kolech hrát ve trojici a pak ve dvojici. Ostatní nominace do zápasů je v rukou kapitánu.

Po prvním kole byl stav díky vítězství Tomáše Kutého a Jirky Grepla ve dvojicích  vyrovnaný 1:1. Ve druhém kole to opět vypadalo na remízu, když naše dvojice Jakeš, Svobodová podlehla až v dramatické koncovce. Nejlepší česká hráčka Hanka Šrubařová (Brno)svou poslední kouli dokázala utkání otočit. Třetí kolo skončilo opět remízou, když naši dvojici Jirků Grepla a Gratcla opět v samotném  závěru porazila trochu šťastná střela Hanky. Ve trojicích pak druhou výhru zajistili zbývající valšovičáci Tomáš, Zbyněk a Lenka.

Celkově tedy 2:4 znamená pro náš tým prohru, ale průběh jednotlivých utkání byl velmi dramatický a vyrovnaný a jak přiznali i brněnští hráči, mohlo to dopadnou i naopak nebo remízou, která by byla pro valšovičáky za předvedený výkon zaslouženým úspěchem. Nestalo se, a tak se domácí tým musí připravit na další kolo, které je čeká v Praze.

                                                                                                                              Z.J.

Doplňuje kapitán Tomáš Kutý :

MČR Klubů – 1. kolo extraliga

                Valšovická premiéra v extralize byla tvrdým oříškem, neboť hned v prvním kole jsme hostili největšího favorita, tým, který letos bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy klubů v Monacu, tým plný českých reprezentantů – Carreau Brno. Každý uhraný bod by byl pro nás dobrý, překvapit se dá ovšem vždycky. Klání probíhalo takhle:

SK Pétanque Hranice VI. – Valšovice – Carreau Brno:          2 – 4 na zápasy

3x3 mix – Jakeš Z., Gratcl J., Svobodová L. – Juráň P., Ferlay F., Šrubařová H.                7 – 10

2x2 – Kutý T., Grepl J. – Michálek I., Michálek T.                                                                 13 – 12

2x2 mix – Jakeš Z., Svobodová L. – Michálek T., Šrubařová H.                                           10 - 11 

3x3 – Kutý T., Grepl J., Gratcl J. – Juráň P., Ferlay F., Hodboď P.                                         0 – 13

2x2 – Grepl J., Gratcl J. – Michálek I., Šrubařová H.                                                               9 – 13

3x3 – Kutý T., Jakeš Z., Svobodová L. – Juráň P., Ferlay F., Hodboď P.                              13 – 12

 

                Výsledek 2 – 4 sice body do tabulky nepřinesl, ale výkony naznačili, že bychom měli být v extralize důstojným soupeřem s myšlenkami na hezké celkové umístění.

 

Tabulka extraligy:

Pořadí

Tým

Zápasů

Celkové skóre

Skóre zápasů

Body

1.

1. KPK Vrchlabí A

1

 

5 – 1

2

2.

Carreau Brno

1

71 - 52

4 – 2

2

3.

CdP Loděnice

1

 

4 – 2

2

4.

POP Praha

1

 

3 – 3

1

5.

PC Kolová

1

 

3 – 3

1

6.

PEK Stolín A

1

 

2 – 4

0

7.

SKP Hranice VI. - Valšovice

1

52 - 71

2 – 4

0

8.

1. KPK Vrchlabí B

1

 

1 – 5

0