Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Velikonoční vejce

25.4.2015

Skleněné Velikonoční vejce se poprvé v historii stěhuje do Valšovic. Jirka Grepl se svým spoluhráčem Michalem Preussem, vyhráli prestižní turnaj ve Vojnově Městci a Valšovičtí si tak připisuju druhé vítězství na třetím turnaji této kategorie v letošním roce.

 

Více než 50 dvojice se poslední dubnovou sobotu sjelo bojovat na tradiční turnaj do Vojnova Městce. Předpověď počasí, která slibovala jasnou oblohu a teploty, které budou atakovat 20 stupňů, se bezezbytku vyplnila. Od prvního zápasu pětikolového „švýcara“ bylo krásně a ani finále, které se dohrálo přibližně v deset hodin večer, hráče nikterak nezaskočilo mrazem. Snad jen silný vítr, jenž provázek zúčastněné celý den, kazil celkové vyznění. Náš klub reprezentovaly obvyklé dvojice jako Kutá-Tománek, Svobodová-Jakeš, ale také Tomáš Kutý s Jirkou Graclem, Ivoš Navalaný s chrudimským spoluhráčem Vilémem Medunou a Jirka Grepl s Michalem Preussem z Prahy.

 

Základní kola vystavila stopku jak týmu Lenky Svobodové (25.místo), tak Milušky Kuté (40.místo) a s velkou smůlou i Ivošovi Navalanému, který byl na nepopulárním prvním nepostupovém 17. místě – k postupu by mu stačila jediná výhra jeho soupeřů navíc. Zbylí naši hráči postoupili dále. Týmy Kutého i Grepla byly úspěšné rovněž v prvním vyřazovacím kole. Čtvrtfinále se bohužel stalo osudné Tomášovi s Jirkou Graclem, když nestačili na výborně hrající tým z Lipníka, který tvořili Morávek a Fafek.

 

Naopak Grepl s Preussem v „KO“ chytili výbornou formu, když nadělili v obou prvních zápasech svým soupeřům „kanára“. V semifinále si poradili i s pražskou dvojicí Hlaváček-Vlk, tudíž bylo jasné, že Valšovice budou mít zastoupení ve finále. To se hrálo už pod umělým osvětlením a i teploty začaly pomaličku klesat. Jirkovým soupeřem byl Jindřich Kauca s Petrem Fuksou. V úvodu se rychle ujal vedení Jirkův tým a zdálo se, že utkání skončí poměrně brzy. Zlepšená hra dvojice z Čech však znamenala, že zápas se na chvíli nepříjemně zdramatizoval. V divácky velmi atraktivním i herně kvalitním zápase nakonec pevnější nervy udržel valšovicko-pražský tým, a tak se kluci mohli radovat z krásných skleněných pohárů za první místo i příjemných prize money.

 

Tomáš s Jirkou Graclem vybojovali v dohrávce slušně 6. místo. Organizace turnaje byla jako vždy bez výhrad, ovšem s jedinou připomínkou – startovné 200 Kč, které nezahrnovalo oběd (dalších 65 Kč), je na české poměry vcelku vysoké. I přesto se do Vojnova Městce určitě rádi znovu vrátíme. Někteří už v polovině května, kdy se tam koná mistrovství republiky dvojic.

                                                                                                            J.G.