Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

VC pivovaru Litovel

4.4.2015

Na řadě míst v republice ještě sněží a mrazy brzdí nástup jara, ale to neplatí o Brně. V  první  dubnový víkend, i přes nepříliš optimistickou předpověď počasí se sjelo 39 trojic na první venkovní prestižní turnaj "VC pivovaru Litovel". Kromě českých hráčů tradičně přijely i týmy ze Slovenska, polskou účast zachraňoval Bohuš Biel a k vidění byl i švýcarsko rakouský dívčí tým.

Valšovická účast byla sice skromná, neboť kompletní tým Jirka Gratcl, Zbyněk Jakeš, Ivo Navalaný , doplňoval již jen Jirka Grepl se spoluhráči z Prahy a Vrchlabí. Účast  musel na poslední chvíli odvolat díky nemoci Tomáš Kutý. Všem naším hráčům se v základní čtyřkolové části dařilo a zajistili si postup mezi šestnáctku nejlepších. V prvním kole KO systému si postup dál vybojoval už jen Jirka Grepl. Pro náš valšovický triplet se podruhé v turnaji stal překážkou krumsínský triplet Kaplánek, Pánek a Krpcová. Po první jasné porážce v základní části, druhý zápas přinesl vyrovnaný duel, který končil a ž po limitu a rozhodovalo se až posledními koulemi. Tam se nám nepodařilo dohodit ještě jednu kouli a tak smazat náskok soupeřů. Těsná prohra nás tak odsoudila k  bojům ve skupině o 9 -16. místo. Tam jsme již nezaváhali a odjížděli z Brna s devátým místem. Lépe se dařilo Jirkovi Greplovi, který si chtěl zopakovat loňské finále, ale letos jeho cesta nakonec skončila v semifinále, kde podlehl jeho tým s dalším převážně krumsínským tripletem. Bohužel nevyšlo to ani v zápase o třetí místo a tak na první letošní bednu si ještě bude muset počkat.

Řada favorizovaných týmu vypadla již ve čtvrtfinále a tak finálová účast byla pro mnohé překvapením. Svědčí to však o skutečnosti, že česká pétanque špička se hodně vyrovnává a favorité to na žádném turnaji nebudou mít lehké.

                                                                                                                 Z.J.