Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

2.5.2015

Prvomájové koulení 2015

 

Nastal 2.květen 2015 a na prvomájové koulení do Valšovic dorazilo 23 týmů – trojic, z toho 2 týmy ze Slovenska. Kdo zažil tento turnaj vloni, jistě měl obavy, jaké bude počasí letos. Z rána nebylo žádné teplo, ale hlavně že nepršelo. Hned na začátku jsme se zahřáli kávou, ke které se výborně zakusovaly napečené dobroty členkami valšovického klubu.

 Po zahájení turnaje, ředitelem Peťou Tománkem a prezidentem Zbyňkem Jakešem nastaly úporné boje ve čtyřkolovém švýcaru. Valšovický klub zastupovaly 4 týmy, někde doplněné hráči z jiných klubů.

Triplet tvořili tito hráči Suk,Ježíšek a Jirka Gratcl, další valšovický tým  Kutý,Jakeš Martin  a Laďa Mašlán, třetí tým byly Suková, Ježíšková  doplněný Jirkou  Meckerem z klubu Hapek Litovel a hráčka  Gábina Jakešová doplňovala tým mladých z Kulového Blesku Olomouc.

 Tým Evy Sukové narazil  v prvním zápase na vítěze loňského turnaje a to na tým Pavla  Krále z  Fenyxu Adamov. Hned od začátku se našim seniorkám velice dařilo, což Pavla velmi zaskočilo a nakonec prohrál .V dalších hrách porazily tým Pavla Konečného – Kulový Blesk Olomouc a tým P. Bureše – Hapek Litovel. S jednou porážkou s týmem Zdenka Dujavy z Albrechtic postoupily do osmičky.

Ostatním valšovickým týmům se tak dobře nedařilo, avšak každý má jednou trošičku  štěstí a to nyní měla Boženka s Evou. 

 Po dobrém guláší z divočáka, kterého mimochodem zastřelil Zbyněk Jakeš, pokračovaly boje o celkové umístění.

V osmičce naše seniorky narazily opět na tým Pavla Bureše.Často se  nestane 2x porazit stejný tým, což se potvrdilo, když za stavu 10 :11 pro naše  děvčata  posledním hodem udělaly velkou chybu a Burešovi si  tak připsali 3 body a bylo rozhodnuto. Nakonec  děvčata obsadila celkově 4.místo, což je jejich největší úspěch v  petanque turnajích.

Ostatní umístění našich týmů:

                                                 9.místo  Kutý,Jakeš M., Mašláň

                                                 10.místo Jakešová, Skopal, Rozsypalová

                                                 15.místo  Suk,Ježíšek, Gratcl Jiří

 

A  na závěr .  Turnaj byl velice vydařený,  pohodový , přátelský  i to počasí se nakonec umoudřilo,  občas vysvitlo i sluníčko a my se již nyní  těšíme na turnaj  v příštím roce.

 

Pro úplnost ještě uvádíme tři nejúspěšnější týmy :

1.
Martin Pírek (Hrode Krumsín)
Miloslav Pánek (Hrode Krumsín)
Václav Valík (PAK Albrechtice)

2.
Pavel Bureš st. (Hapek Litovel)
Jana Burešová (Hapek Litovel)
Františka Karásková (Hrode Krumsín)

3.
František Kaplánek (Hrode Krumsín)
Zbyšek Pořízka (Hrode Krumsín)
Ladislav Kobza (Hrode Krumsín)

 

                                                                                                          E.S.