Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

28.3.2015

Letošní pétanque sezóna se v posledním březnovém víkendu rozjela pro naše hráče prvními regionálními turnaji. Do Albrechtic na "Beranní koule" letos odjely pouze tři týmy z našeho klubu, neboť ostatní se nestihly včas přihlásit. Omezený počet čtyřiceti týmů se naplnil během pár hodin od otevření přihlášek i díky velké účasti týmu ze Slovenska a Polska.

Počasí sice neslibovalo ještě ideální počasí na tuto hru, ale i přesto nakonec dorazilo 39 dvojčlenných týmů, které přivítal místní starosta a organizátoři z místního klubu. Zde se všichni dozvěděli, že je čeká čtyřkolový švýcar s postupem do šestnáctky a následná dohrávka pro všechny ostatní po čtyřčlenných skupinách. Po počátečních problémech s nalosováním prvního kola se turnaj rozjel s mírným zpožděním, ale valšovickým barvám moc štěstí nepřinesl. Eva Suková s Božkou Ježíškovou sice postupové ambice neměly, ale přesto se snažily o co nejlepší výsledky. Bohužel více jak na závěrečnou trojici to nestačilo, ale tam se nakonec vytáhly a skupinu vyhrály a získaly tak zvláštní cenu - tradiční dvě porce uzeného kabanosu. Více se již dařilo Mirkovi Sukovi s Honzou Ježíškem, kteří po dvou prohrách a dvou výhrách si vybojovali účast v druhé čtveřici dohrávky. Prémie za výhru ve skupině s toho nakonec nebyla, ale umístění na začátku třetí desítky nebylo vůbec v této konkurenci špatné, když za nimi skončily daleko silnější týmy. Smolaři turnaje se stali Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš, kterým postup do šestnáctky unikl o jedno místo a sedmnáctou pozici po základní části pak ještě museli hájit i v dohrávkách. To se jim podařilo, takže k němu jako prémii taktéž brali voňavou prémií z udírny.

Pohodová atmosféra a tradičně skvěle zabezpečený turnaj  vynahradil i nepříliš úspěšnou výsledkovou bilanci našeho klubu, ale i přesto jsme domů odjížděli s dobrým pocitem, že už jsme vytáhli naše kovové kuličky a sezónu zahájili.

                                                                                                                                        Z.J.