Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

O pohár města Slatiňan

14.2.2015

                Na Valentýna, v sobotu 14. 2. 2015 se ve Slatiňanech u Chrudimi uskutečnil první letošní turnaj v pétanque. Zařadil se do kategorie prestige a jelikož je na venkovní hraní ještě zima, konal se v pod zavřenou střechou místní koňské jízdárny.

                Valšovický klub zde zastupovalo celkem 7 hráčů - dva čistě klubové týmy Zbyňa Jakeš, Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Miluška Kutá s Peťou Tománkem a Ivošem Navalaným. Ty doplnil Tom Kutý, který zde hrál v trojici s Peťou Juráněm (Carreau Brno) a Jardou Vlkem (POP Praha), kteří zde vlastně hráli jako letošní český reprezentační tým. Paradoxní je, že se v tomhle složení objevili poprvé od loňské úspěšné kvalifikace.

                V konkurenci 49 trojic se všem valšovickým zástupcům podařilo celkem pohodlně postoupit ze základních kol mezi nejlepších 16, kde už se hrálo KO systémem. Bohužel ale přes první vyřazovací kolo se dále podařilo postoupit už jen Tomovi a jeho týmu. Zbytek se musel spokojit s dohrávkou o 9. – 16. místo. Zde došlo i na pikantní souboj dvou čistě valšovických týmů, z kterého vyšel šťastněji tým Milušky, Peti a Ivoše. Ti dokráčeli bez další prohry k velmi slušnému devátému místu. Zbyňa, Lenka a Jirka skončili dvě místa pod nimi, tedy jedenáctí. Tom a jeho reprezentační tým ČR mezitím nabíral výbornou formu a dokráčel až do finále, kde přesnou a zodpovědnou hrou svému soupeři nedal šanci, a tak se kluci radovali z vítězství a hlavně krásných cen. Valšovičtí tedy začali novou sezonu tak, jak tu loňskou skončili = vítězně!

                Je třeba poděkovat organizátorům a pořadatelům turnaje z klubu AURA Havlíčkův Brod, kteří vyvinuli obrovské úsilí k tomu, aby se tahle akce mohla konat. Snad se tato tradice bude dodržovat i další roky a turnaj bude opět ozdobou českého kalendáře.

                                                                                                                                 T.K.