Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Château Náměšť

14.5.2011

Tradiční prestižní turnaj Chateau Náměšť  konaný v sobotu 14.5.2011 se těšil velkému zájmu. Letos do krásného prostředí místního zámku dorazil rekordní počet čtyřicetišesti tripletů. Taktéž valšovická výprava byla letos nejpočetnější. Dvanáct hráčů klubu bylo namícháno celkem v sedmi týmech.

Pavel Konečný, pořadatel turnaje, opět nezklamal příznivce hry ve skupinách a bez časového limitu. Bojovalo se tak v převážně šestičlenných skupinách každý s každým o dvě postupová místa. Tento velmi tvrdý postupový klíč se podařilo zvládnout Jirkovi Greplovi  se spoluhráči z Brna, Tomášovi Kutému se slovenskými spoluhráči  a kompletnímu valšovickému týmu -  Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš.

V dohrávce pak všichni naši zástupci bojovali se střídavými úspěchy. Lenka, Jirka a Zbyněk se nedostali mezi posledních osm díky prohře s pozdějšími vítězi turnaje (Tomáš Michálek, Jirka Koreš ml., Lukáš Tomka). Nakonec obsadili velmi slušné jedenácté místo. O něco lépe se dařilo Jirkovi Greplovi, který skončil osmý. Nejúspěšnějším z našich hráčů byl Tomáš, který to dotáhl až na skvělé páté místo.

Ostatní naši hráči, kterým se postup nezdařil, bojovali v doprovodném turnaji. Gabča Jakešová spolu s albrechtickými juniory jen těsně nepostoupili z třetího místa ve skupině a jedna prohra v tříkolovém švýcaru doprovodného turnaje již šanci na další postup nedávala. Podobně dopadl i druhý kompletní valšovický tým – Mirek Suk, Honza Ježíšek a Jarda Skácel. Naopak Miluška Kutá s Petrem Tománkem a Ivanem Hrbáčkem v jednom týmu a Martin Gratcl s adamovskými spoluhráči ve druhém, se potkali v semifinále. Z postupu do finále se pak mohl těšit Martin, ale na konečné vítězství to nestačilo, neboť ve finále se svými spoluhráči podlehli manželům Burešovým s Liborem Navrátilem. Ani Milušce s Petrem se v posledním zápase nevedlo a tak nakonec skončili čtvrtí.