Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Staříčský sofťák

7.3.2015

Pomalu se stává tradicí, že závěrečný softpétanque turnaj zimní sezóny se koná ve Staříči. Dokonce i po několikáté vyšla tato sobota na svátek žen. Nový prezident  místního klubu Láďa Plesník, tak přivítal všechny ženy růžičkou. Druhé ranní překvapení  přichystali účastníci z Albrechtic, když se stylově odění do bílých košilí, vázanek a klobouku přišli rozloučit s odstupujícím prezidentem Karlem Brožem, který vedl zdejší klub celých dvacet let.  

Pak již nic nebránilo rozlosovat všech třináct dvojčlenných týmů do čtyř skupin a zahájit  boje o dvě postupová místa. Z valšovických hráčů se postup podařil vybojovat Lence se Zbyňkem a Mirkovi s Honzou. V pětičlenné skupině, kterým se to nepovedlo zůstala Eva s Boženkou, kterým se nepodařilo v základní skupině zvítězit. Výhru pak v dohrávce nakonec získaly v posledním zápase, ale přesto to lépe jak na třinácté místo nestačilo.

Ve čtvrtfinále se nezadařilo Honzovi s Mirkem a museli se spokojit s dohrávkou o páté až osmé místo. Tam již však nezaváhali a páté místo získali. Poslední šanci získat pro valšovický pétanque letos  alespoň jedno místo na stupních vítězů měli Lenka se Zbyňkem. To by proti nim však nesměli stát letos skvělí hráči s Albrechtic, kteří letošním sofťákům  dominovali. Ani v zápase o třetí místo proti staříčskému prezidentovi a exprezidentovi se jim nedařilo a tak zopakovali pouze čtvrté místo Milušky a Petra ze Všechovic.

Vítězi letošního staříčského sofťáku se stali až poslední kouli v dramatickém finále Jarda Ševčík s Kamilem Vajčovcem na úkor Tondy a Libora Poláchových. Třetí místo zůstalo doma díky Láďovi Plesníkovi a Karlu Brožovi.

Výsledkově to byl letos pro náš klub oproti minulým létům propadák, na kterém se určitě podepsal menší počet  zimních tréninkových hodin v tělocvičně. Přesto všechna setkání spřátelených klubů u kožených koulí byla velmi příjemná a všichni účastníci se již těší na novou pétanque sezónu .  

                                                                                                                       Z.J.