Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Softpétanque turnaj

31.1.2015

Pravé zimní počasí, vhodné spíše pro lyžování a jiné sněhové radovánky, provázelo soft-petanqueový turnaj konaný již tradičně ve všechovické tělocvičně zdejší školy. Ač sobota 31. 1. nevyhovovala všem – návštěva hor či nemoci oslabily valšovické zastoupení, s pomocí našich přátel Išky Číhalové, Ivanky Hynčicové a manželů Pytelových, jsme postavili čtyři plné týmy, stejně jako hráči z Albrechtic. Další smíšenou dvojici z obou klubů utvořili Lenka Svobodová a Kamil Vajčovec. Ze  Staříče přijely dva plně ženské týmy a také přicestovalo šest polských hráčů, takže čtrnáct dvojic se utkalo ve čtyřkolovém švýcaru o postup do osmičky.

       Jen výborný oběd – jehož název přeložil prezident našim polským přátelům: „divoká sviňa se šípkovou omáčkou“ – spravil náladu Lence a Kamilovi, kteří se dvěma výhrami byli devátí a když je  v dohrávce ještě překonal polský tým, museli se spokojit s konečným desátým místem. Smůlu, ovšem předvídanou, měl Zbyněk Jakeš, kterého po švýcaru opustila dcera Gábinka z důvodu jiné akce, a tak se snažil potrápit soupeře se třemi koulemi, což se mu opravdu dařilo a dokonce vyhrál nad Poláky. Jeho sedmé umístění je vpravdě hrdinné.

        Do čtverky tak postoupili jen Milča Kutá a Péťa Tománek a čtvrté místo jim i nakonec zůstalo věrné. Bramborová medaile tak jako jediná změnila stereotyp stupňů vítězů: 1. místo Jan Bukovčík a Jarda Puhr, 2. místo Toník Polách a Bolek Ivanuszek, 3. místo manželé Dáša a Zdeněk Dujavovi – všichni z klubu PAK Abrechtice, kteří si odnesli pěkné poháry a dárkové koše.

       Celému průběhu turnaje vládla přátelská atmosféra, podpořená nejen dobrým jídlem a nápoji, ale hlavně férovou zábavnou hrou. Děkujeme našim sponzorům a všem, kteří si udělali čas a prožili s námi skvělou sobotu.