Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Fishing cup

1.11.2014

Kapři putovali i do Valšovic.

Jeden z posledních  turnajů letošní sezóny se konal první listopadovou sobotu v Brně - Slatině. Čtvrtý ročník  "Fishing cupu" i přes pěkné počasí přilákal jen osmnáct trojic. Na ty, kteří se pro cestu do Brna rozhodli, čekaly ráno plné stoly pochutin. Chleby a veky s pomazánkami, mezi kterými nechyběla ani ta rybí a i něco sladkého na zub.

Původně to vypadalo, že se turnaj odehraje bez valšovických zástupců, ale pár dní před turnajem se nakonec  Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová dohodli s Šárkou Moosovou z Brna. Společně si pohlídali postup do osmičky po základní části a po dramatickém čtvtfinále, kdy podruhé porazili manželé Demčíkovi s Laďou Rylichem, již měli jistotu, že si večer odvezou živé kapry jako cenu pro čtyři nejlepší týmy. Semifinále bylo proti krumsínsko adamovskému týmu vyrovnané až do stavu 8:8, kdy náš tým nepochopitelně propadl na place a soupeř pětkou utkání ukončil. Boj o třetí místo nakonec přinesl opět vyrovnaný boj až do poslední koule a nejtěsnějším rozdílem jedné koule se nakonec proti domácímu týmu Slope, mohl náš tým radovat ze třetího místa.

Turnajem bez zaváhání prošel další domácí tým - Harašta,Hvížď ,Hašek, kteří ve finále jednoznačně přehráli naše semifinálové přemožitele - Krpec, Pánek,Král.

Z našeho pohledu na brněnské poměry velmi kvalitně připravený a zabezpečený regionální turnaj, kterému vadu na kráse kazil jen všudepřítomný cigaretový kouř a trochu"veselejší nálada některých účastníků".      Z.J.