Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický pohár

18.10.2014

Valšovice obhájily vítězství na Albrechtickém poháru

Jiří Grepl s Tomášem Michálkem porazili v chladném nočním finále Albrechtického pohárů čistě valšovické duo Tománek-Kutý, které obhajovalo loňský triumf. Grepl tak vítězně zakončil letošní sezónu, když na slezském turnaji se svým spoluhráčem nepoznal přemožitele.

Turnaje v Albrechticích na severu Moravy patří mezi naše nejoblíbenější, a proto se zde pravidelně rádi vracíme v silném a početném složení. V sobotu náš klub reprezentovali obhájci loňského prvenství Petr Tománek s Tomášem Kutým, tradiční dvojice Mirek Suk s Honzou Ježíškem a Boženka Ježíšková s Evičkou Sukovou. Na poslední chvíli se v Albrechticích objevil i Jirka Grepl, kterého v předvečer turnaje přesvědčil Tomáš Michálek. A udělal dobře, jak se ukázala o několik hodin později.

Tradičně bohaté „švédské stoly“ nabídly všem zúčastněným možnost zaplnit své po ránu hladové žaludky a šlo se na věc… Ze čtyřkolového „švýcara“ přímo postupovala šestnáctka nejlepších a zbytek dohrával po „osmičkách“ tak, jak je to tomu zvykem například na našich turnajích.

Základní část bohužel vystavila postupovou stopku Ježíškům a Sukům, kteří si však s chutí zahráli dohrávku. Tomáš s Petrem zaváhali jen jednou a postoupili jistě dále. Vítězem základní části se stal Jirka se svým brněnským spoluhráčem.

Polští vyzyvatelé

Jak už bývá zvykem, ani letos nechybělo v Albrechticích silné polské zastoupení, což poznal především Petr s Tomášem, kteří na naše „severní sousedy“ naráželi v průběhu celé vyřazovací části, tedy až na finále.

V prvním „KO“ kole naši borci porazili Chmiele Marcina a Daria, ve čtvrtfinále pak i Rafala Teufela a Marcina Kutylu. Jirka s Tomášem Michálkem postupovali neméně suverénně, když nejprve zvítězili nad dvojici Krulová-Dujava a poté i nad slovenským týmem, který vedl Luboš Šedivý.

Do prvního semifinále ve velkém stylu nastoupili Petr s Tomášem a ujali se rychlého vedení 11:0 nad Poláky Kurowskym Kasperekem. Během toho Jirka s Tomášem brněnským nastoupili do rodinného duelu proti jeho otci Ivovi, jenž hrál s Jarmilou Kalábovou. Jirkova dvojice své soupeře i podruhé ve stejném dni porazila, a když Petr s Tomášem své vyzyvatele „dorazili“, tak se všichni naši hráči mohli připravit na vzájemný souboj o první místo.

Valšovické finále

O co bylo počasí příjemnější a teplejší během dne, o to mrazivější a záludnější bylo během finále, které se logicky hrálo už pod umělým osvětlením.  Pro Jirku s Michálkem to byla první skutečná výzva toho dne a podle toho vypadal i průběh zápasu, i když po pomalejším rozjezdu čistě valšovické  dvojice to vypadalo, že turnaj ovládnou vcelku bez kapy potu na čele.

Valšovičtí ale byli proti, svůj výkon zlepšili a zápas zdramatizovali. Za hlasitých výkřiků, které vydávali někteří Poláci v podnapilém stavu, se nakonec z vítězství přece jen radovali Jirka Grepl s Tomášem Michálkem, když v závěru zápasu předvedli, že toho dne hrají ve výborné formě. Jirka tak na svém posledním letošním turnaji potvrdil, že titul nové valšovické „jedničky“ je ve správných rukou.

                                                                                                            J.G.