Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Grand prix 2011

8.5.2011

V neděli 8.5.2011 se v Albrechticích rozběhl prvním turnajem druhý ročník „Grand prix 2011“ juniorů. I přes deštivé ráno se k prezentaci sjelo osmnáct dvojic z Moravy a Slovenska. Ti nakonec určitě nelitovali, neboť  s prvním náhozem košonku vykouklo sluníčko, které pak doprovázelo celý turnaj.

Pravidla tohoto seriálu umožňují hrát juniorům ve dvojici s dospělým , nebo dvěma juniorům . Zvláště  kombinace junior – dospělý umožňuje juniorům v průběhu turnaje získat řadu nových zkušeností hlavně s taktiky hry.

Osmičlenná  valšovická výprava zahájila turnaj velice dobře. Po čtyřkolovém švýcaru mezi osm nejlepších postoupily hned tři naše dvojice. Pouze Honzovi Mlčákovi s Miluškou Kutou se to nepodařilo a tak bojovali o konečné umístění v druhé osmičlenné skupině.V konečném pořadí nakonec dvanáctí.

Čtvrtfinálové boje znamenaly stop pro Lukáše Mlčáka s Petrem Tománkem. Nakonec však ještě zabojovali a obsadili pěkné sedmé místo. V semifinále svedli se svými soupeři urputné boje zbývající zástupci Valšovic, Gabča Jakešová s Lenkou Svobodovou a Dominik Palička se Zbyňkem Jakešem.  Oba zápasy byly značně vyrovnané, ale chyběl kousek štěstí k postupu do finále. Takže nakonec obě naše dvojice se musely spokojit se vzájemným zápasem o třetí místo. Po něm se pak z poháru za třetí místo radovaly Gabča s Lenkou.

Vítězství nakonec mohli slavit slovenští zástupci Martin Lampert a Michal Stano, kteří ve finále zdolali domácí albrechtické juniory Vaška Valíka s Vojtou Žiakem.

Po vydařeném prvním kole se seriál Grand prix stěhuje na Slovensko. Začátkem července se junioři opět sejdou v Bratislavě.