Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

O pohár CdP Loděnice

4.10.2014

Poslední prestižní turnaj se naším barvám vydařil.

O pohár CdP Loděnice v sobotu přijelo usilovat pět desítek trojic a nechyběla v podstatě kompletní hráčská špička. Na putovní pohár si ráno dělalo zálusk řada hráčů, takže při ranním nástupu ve vzduchu visela velká očekávání. Ještě před tím se mohli hráči bohatě nasnídat u švédských stolů, které byly plné uzenin a sýrů. Říjnové ráno bylo chladné, takže většina hráčů vzala kromě jídla zavděk i teplými tekutinami v podobě čaje či kávy.

Úvodních pět kol hraných švýcarským systémem naznačilo, že favoriti jsou toho dne ve výborné formě a v úvodních kolech si připisovali jedno vítězství za druhým. Možná za to mohl i výborný oběd, pro který si hráči mohli chodit už během úvodních kol.  Gulášovou polévku a řízek s bramborovým salátem si chválila většina hráčů. Do postupující KO16 se nakonec probojovali všechny favorizované týmy, i když někteří se skóre 3:2 na zápasy.Mezi ně patřil i kompletní valšovický tým ve složení Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Ivoš Navalaný. Ještě přesvědčivěji si postup zajistil Tomáš Kutý,Jirka Grepl, které pro tento turnaj doplnil Pavel Hodboď. Vyřazovacích bojů se ale účastnilo i několik týmů, pro něž byl postup možná vlastním překvapením. Hned v osmifinále přisoudil pavouk týmu Zbyňka Jakeše pozdější vítěze turnaje a ti jim vystavili stopku v postupu dále. V dohrávce se jim však dařilo a dotáhli to až na velmi dobré desáté místo.

V prvním semifinálovém duelu proti sobě stanul triplet Hodboď-Grepl-Kutý a tým manželů Lukášových s Pavlem Vlkem. Favorizovaný tým Pavla Hodbodě se s přesnými koulemi svého soupeře jen těžko vyrovnával a nakonec se na vítězství hodně nadřel.

V druhém zápasu proti sobě stanuli Korešové s Habáskem proti novomanželce Pavla Hodbodě Romaně, která hrála s Hanou Šrubařovou a Ondřejem Preussem. Aktuální mužská reprezentace se poměrně rychle dostala do vedení, jež si pohlídala a vcelku bez potíží zvítězila.

Jirka s Tomem  v pozdních nočních hodinách za zvyšujícího se chladu rozehráli finálový zápas.V divácky atraktivním finále se Korešův tým rychle ujal vedení, ale brněnsko-valšovický tým se však nechtěl vzdát, a tak se po více než hodině hry stav srovnal na 11:11.  V posledním náhozu měl nejpevnější nervy nový nejlepší hráč republiky Jirka Koreš mladší a poslední koulí dohodil na 13:11.Druhé místo pro naše kluky není vůbec špatné, ikdyž pocit zklamání po prohraném finále se zrcadlil v jejich tvářích.

V souboji o třetí místo si bronzové medaile vybojovali Lukášovi s Vlkem. Medailisté si kromě pohárů domů odvezli i prize money a poukázky na startovné na libovolném loděnickém turnaji v příštím roce.