Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 1x1 a MČR ve střelbě

13.9.2014

Valšovický pétanque sbírá další cenné úspěchy na MČR.

Možnost zkompletovat zlaty hattrick  měl Jirka Grepl po vítězství na Vars cupu a Centrope v Rakousku tento týden v sobotu 13.9. na MČR jednotlivců nebo  v neděli  na MČR ve pétanque střelbě na přesnost. Turnaj se konal ve Vědomicích u Roudnice nad Labem, kde společně s Jirkou Greplem odjelo hájit barvy valšovického pétanque dalších šest hráčů. V sobotním turnaji jednotlivců se registrovalo 123 hráčů a v podstatě nechyběl nikdo z předních hráčů republiky. K vidění tak byly zajímavé duely již v základní části, ze které postupovala asi polovina startovního pole. Spousta potencionálních favoritů na dobré umístění končilo, tak jak už to na jedničkách bývá, v základních kolech, či na začátku vyřazovacích bojů. Naopak dost hráčů ze spodních příček žebříčku předvádělo možná své životní výkony a nedávali svým soupeřům v zápasech moc šancí. Z valšovického klubu se podařilo postoupit ze základní části  hned pěti hráčům do další fáze turnaje hrané již KO systémem.Mezi ty šťastnější se tentokrát  nedostala Lenka Svobodová a Ivoš Navalaný. Následně však v  prvním kole v v šedesátčtverce bohužel vypadl Tomáš Kutý  s Jirkou Greplem. Druhé kolo znamenalo konec naději pro Milušku Kutou a Petra Tománka. V osmifinále pak našel přemožitelé i poslední valšovický zástupce Zbyněk Jakeš, ale konečné jedenácté místo v dohrávce není vůbec pro klub špatné umístění. Titulem mistra  republiky se bude pyšnit Hanka Šrubařová z Brna, která ve finále porazila svého klubového kolegu Ivoše Michálka a oba budou tak příští rok reprezentovat ČR na mistrovství  světa jednotlivců.

Do nedělního mistrovského turnaje se přihlásilo 53 hráčů. Střelba na přesnost obsahuje pět různých pozic cíle a střílí se ze čtyřech vzdáleností. Z valšovických střelců se nejvíce nadějí vkládalo do Jirky Grepla a Tomáše Kutého. Bohužel setkali se ve vzájemném duelu ve čtvrtfinále, kde šťastnější byl nakonec Tomáš. Soutěží  a  propršenou nedělí ve Vědomicích se nejlépe prostřílel Jiří Koreš mladší z Českých Budějovic. Ve finále porazil předloňského vítěze Jakuba Konšela z Prahy. Překvapení základní části Vojtu Žiaka z Albrechtic v souboji o třetí místo až po dodatečném rozstřelu z bedny vytlačil Tomáš Kutý, jenž byl na republikové střelbě na stupních vítězů po pěti letech. Zbyněk Jakeš přidal ještě 12.místo a Miluška Kutá 13.místo.

Valšovičtí hráči tak opět dokázali, že patří mezi přední republikové hráče a společně se budou snažit  ve své první sezóně v soutěží klubů v  následujících týdnech vybojovat postup z 1.ligy do extraligy klubů. Zároveň pozývají všechny příznivce tohoto sportu v sobotu 27.9.2014 do Valšovic, kde se bude konat poslední letošní domácí turnaj dvojic.

                                                                                                            Z.J.