Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR dvojic mix

9.8.2014

 

 MČR  2x2 MIX

Na Mistrovský turnaj ČR v mixech letos vyslalo 32 klubů své zástupce, aby na hřištích ve Vojnovém Městci předvedli své umění s petanqueovými koulemi a především bojovnost a touhu být ze všech přihlášených 74 týmů nejlepší. Sobota 9. 8. jim k tomu napomáhala i ukázkovým počasím, neboť jinde na Moravě se hromy a blesky, provázené silným větrem a místy i kroupami, vyřádily v plné síle.

 

Valšovický klub reprezentovalo šest hráčů. “Želízkem v ohni“ byla dvojice Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš, kteří obhajovali loňské páté místo. Plně valšovické bylo i duo Milča Kutá a Petr Tománek, Gábinku Jakešovou doplňoval Honza Michálek z Carreau Brno a Ivoška Navalaného členka Aury Havlíčkův Brod Iva Medunová. Hrálo se pět kol švýcarského systému s postupem do šestnáctky, takže jistý postup měli jen ti, kteří měli čtyři výhry. První kolo bylo pro nás úspěšné, jen Ivo měl prohru, a to díky nemilosrdnému losu, který postavil valšovické proti sobě. Stejnou smůlu při losu jsme měli ještě dvakrát. Druhé kolo bylo ovšem nevítězné pro všechny členy našeho klubu. Ale to nás neodradilo a dále jsme zabojovali, Péťovi s Milčou se podařilo porazit Veroniku Slobodovou (POP Praha) a Dana Bílka (1.KPK Vrchlabí) a postupovali z pátého místa po švýcaru. Změna hřiště, 65 - ti minutový limit s jedním náhozem a pak jediný bod v souboji s Ondřejem Preussem a Věrou Vokrouhlíkovou z POP Praha rozhodl, že Lenka a Zbyněk měli pouze tři výhry, což jim vyneslo 28. místo. Dvě výhry přiřadily Gábinku s Honzou na 42. místo a Ivo s Ivou na 51.  Jediný postupující tým se dostal přes Milana Kulhánka (PK Jupiter Vědomice) a Andreu Červenkovou (UBU Únětice) do osmičky, kde ho mezi čtyři nejlepší nepustila dvojice Barbora a Oldřich Mallatovi ze Stolína.  Milča a Petr nakonec obsadili pátou příčku ve výsledkové listině, takže se našemu klubu loňská obhajoba podařila, jen v jiném složení hráčů.

 

Nejúspěšnější byli Hanka Šrubařová a Petr Juráň z Carreau Brno, kteří nepoznali jedinou prohru a jeden ze čtyř jimi udělených „kanárů“ dostali i Péťa a Milča. Druzí byli Veronika Slobodová a Daniel Bílek, třetí Dáša Mrňáková a Michal Habásko z Aury Havlíčkův Brod. Nejen počasí se vydařilo, k dobré pohodě hráčům dopomohl i chutný oběd a také skvělá organizace turnaje, za což pořadatelům děkujeme.

                                                                              M.K.