Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Krakonošovy koule

19.7.2014

    Slunečný víkend v půli července nabídl milovníkům koulí hned tři turnaje, čehož valšovičtí petanqueoví příznivci naplno využili a navštívili jak Polsko, tak Krumsín i krásné Krkonoše. Zde se 19. 7.  ve Vrchlabí konal turnaj Krakonošovy koule. Pěkné počasí sem přilákalo 59 dvojic z 15 ti klubů - i mezinárodních, četné bylo zastoupení polské Jedliny Zdrój. Nahlášen byl dokonce Dylan Rocher, ale jméno mistrného Francouze si pouze zapůjčil Johnny Hladký. Francii však zastupoval  jiný hráč, vítěz českého Centrope v Liblicích, Mohamed Kalaidji. Na hřištích u Sklípku, nedalekého parkoviště a u Divadelního klubu se hrálo skupinovým systémem každý s každým do jedenácti bodů. Z dvanácti skupin po pěti týmech (jedna po čtyřech) postupovaly první dva. Do šestnáctky se tak ihned dostaly vítězné dvojice z prvních osmi nasazených.

      Za Valšovice bojovali Petr Tománek a Milča Kutá. Se čtyřmi výhrami ve skupině jsme si potvrdili postup mezi šestnáct nejlepších týmů, a mohli jsme si tak pohodově vychutnat oběd a pěkně chlazeného Krakonoše, zdejší výborné a levné pivo. Po delší pauze nám postup do osmičky neumožnili Iveta Hájková(PEK Stolín) a Martin Bartoš(KPK Vrchlabí), jehož výborný „plac“ a naše chybějící střela jim dopomohly ke konečnému vítězství 13 – 11. Ale i další tři zápasy byly zajímavé a příjemné. V dohrávce o 9. místo jsme si zahráli i s Francouzem, kterému dělal partnera Kuba Konšel z POP Praha. Celkové desáté umístění nebylo pro nás zklamáním, neboť jsme byli se svou hrou spokojeni. Vítězem se stala Veronika Slobodová( POP Praha) a Luboš Srnský(KPK Vrchlabí), kteří dostali  tradiční pohár v podobě Krakonoše a dvojitou peněžní odměnu – v tipovací soutěži si na jejich prvenství totiž nikdo nevsadil. Druzí skončili manželé Venclovi(KPK Vrchlabí) a třetí Barbora Mallatová(PEK Stolín) s Pavlem Maškem(KPK Vrchlabí). Tak se ukázalo, že Vrchlabáci mají svůj terén v rukách. Turnaj, ač se hrálo bez časového limitu, byl ukončen v půl desáté večer, o hladký průběh se staral nehrající pořadatel Vláďa Brázda, kterému stejně jako ostatním pořadatelům patří poděkování nejen za skvělou organizaci turnaje, ale i za dobré zázemí v podobě dodávání nápojů přímo na hřištích, což jsme v horkém dni moc ocenili, a v neposlední řadě i za možnost dobrého ubytování. Děkujeme. Za rok jsme tu zase. J

      A jako každou návštěvu v Krkonoších neopomeneme navštívit nějaké přírodní krásy. Letos jsme zajeli do Harrachova, kde nám naskočila až husí kůže z vysokých skokanských můstků, a poté jsme se kochali Mumlavskými vodopády. A samozřejmě i s kouličkama, které jsme pokřtili zdejší vodou, tak snad nám to příští rok přinese štěstí.                        M.K.