Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Krumsínská hroda

19.7.2014

Krumsínská Hroda

 

            V sobotu 19.7.2014 dva valšovické triplety ve složení Eva Suková,Božka Ježíšková, Jarda Skácel a Mirek Suk ,Pavel Ondruška, Honza Ježíšek se zúčastnily 15. ročníku Krumsínské Hrody. Na soutěž se sjelo 22 družstev. Soutěž se konala za slunečného velmi horkého počasí, na novém hřišti klubu Hrode Krumsín.

            Po zahájení a slavnostním náhozu, který provedl starosta obce pan Jaroslav Střelák započal turnaj. Hrály se čtyři kola švýcara o postup do osmičky a vložený turnaj o 9 až 22 místo. Oba valšovické týmy měli na začátku tvrdé soupeře. Holky s Jardou nastoupily proti Jarmile Kalábové, Ivo Michálkovi a Igoru Hrotíkovi. Druhý tým dostal nalosováním nejmladší účastníky turnaje, kde věkový průměr činil 5 let, - krumsínský potěr, bratry Marciánovi a Zdenka Blahouška. Tito mladí hráči nastoupili porvé v životě na skutečný turnaj, takže na hřišti měli svého kouče, který jim udílel rady. Turnaj je turnaj a muselo se hrát bez ohledů. Po druhém kole byla plánovaná polední přestávka, což všichni uvítali, jak na posilnění – vybrat si mohli ze tří jídel na grilu ( kuřecí nebo vepřový steak, makrela). Tak i ke schlazení, neboť teplota na hřišti neúprosně stoupala nahoru.

            Po polední přestávce došlo k technické poruše výpočetní techniky a výsledky i rozlosování se muselo provádět ručně. Docházelo k časovým prodlevám, nedodržovaly se stanovené časy a turnaj se prodlužoval. Do posledního kola postavili pořadatelé oba valšovické týmy proti sobě a ani reklamace nepomohla. Aby holky postoupily do osmičky musely se vytáhnou, což se jim nakonec podařilo. Postoupily do osmičky a zde obsadily konečné 6 místo. Ve vloženém turnaji obsadili kluci 7. místo což bylo 15. celkové místo.

            Po vyhlášení výsledků a předání cen započaly doplňkové soutěže v plasování do kbelíku a střelbě na vajíčka. Vzhledem k velké únavě z horka a zpoždění jednotlivých kol řada týmů se těchto soutěží již nezúčastnila.

                                                                                                                                                         HJ

 

 

 

Výsledky:      1. místo          Václav Valík             PAK Albrechtice

                                               Jana Lukášová        Japko Jablonec nad Nisou

                                               Petr Lukáš                Japko Jablonec nad Nisou

                        2. místo          Miroslav Krpec         Hrode Krumsín

                                               David Faltýnek         Hrode Krumsín

                                               Michal Soldán          Hrode Krumsín

                        3. místo          Tomáš Michálek      Carreau Brno

                                               Jan Charvát              Fenyx Adamov

                                               Jiří Charvát ml.         Fenyx Adamov