Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Hanácký master cup - mix

12.7.2014

Hanácký Master Cup - MIX

Druhá prázdninová sobota patřila v Litovli opět pétanque. Tentokrát se jednalo o turnaj kategorie prestige s názvem Hanácký Master Cup – MIX a pořádal jej místní klub HAPEK.  Podmínkou kromě platné licence a homologovaných koulí bylo i to, aby byla v každém týmu zastoupená obě pohlaví. To bylo, i díky sezoně dovolených, zřejmě příčinou nižšího počtu týmů. Sešlo se jich 28, ovšem kvalita hry nijak netrpěla, protože i tak zde bylo k vidění spousta reprezentantů a dokonce i hráče z Dánska.

Ráno byla pro každého účastníka nachystána pestrá snídaně, přes chleby s různými pomazánkami, koláče buchty. K pití každý mohl využít další stánek s občerstvením, káva byla dokonce pro všechny celý den zdarma. Po prezentaci, proslovech ředitele turnaje, rozhodčího a zástupce města Litovel se mohlo za krásného letního počasí začít hrát. Hrálo se systémem 4 kola švýcara s postupem mezi nejlepších 16 s limitem 60 minut. Obrovskou výhodou byl odpočet času, který všichni mohli sledovat na velké televizi umístěné v jednom z vozů. Pauzy mezi zápasy každý mohl využít k tréninku střelby, protože na jednom hřišti bylo k dispozici i zařízení k trénování střeleckých ateliérů. Po druhém kole byl dovezen oběd, kterým byl buď kuřecí nebo vepřový řízek s bramborem, nutno dodat, že se každý dostatečně najedl, protože porce byla opravdu velká.

Valšovičtí zde měli zastoupení ve čtyřech týmech a hned třem z nich se podařilo postoupit mezi nejlepších 16. Další kolo ovšem znamenalo pro všechny konec, a tak tyto týmy bojovali o konečné 9. -16. místo v dohrávce. Nakonec to znamenalo krásné 10. místo pro Boženku Ježíškovou, která hrála s manželi Burešovými z pořádajícího klubu HAPEK. 13. byl Tom Kutý s Vláďou Brázdou (1.KPK Vrchlabí) a Verčou Slobodovou (POP Praha). A šestnáctku uzavírala Gabča Jakešová hrající v juniorském týmu s Vojtou Žiakem (PAK Albrechtice) a Honzou Charvátem (FENYX Adamov). Mirek Suk, Honza Ježíšek a Eva Suková se neprobojovali do KO bojů, a tak si tedy alespoň užívali zápasy dohrávky o další umístění v krásném počasí na pěkně uspořádaném turnaji.

Turnaj vyhrála po právu rodina Korešů z Českých Budějovic, která za celý den podávala skvělé a stabilní výkony. Tak jim nezbývá než jen popřát, ať si udrží formu do říjnového Mistrovství světa na Tahiti, kterého se účastní.

Výsledky:

  1. Alena Korešová, Jiří Koreš st., Jiří Koreš ml. (všichni PC České Budějovice)
  2. Barbora Mallatová, Jiří Ježek st. (oba PEK Stolín), Pavel Mašek (1.KPK Vrchlabí)
  3. Jarmila Dvořáková (PC Austerlitz 1805), Jaroslav Hvížď, Luboš Šlapanský st. (oba SLOPE Brno)
  4. Jana Lukášová, Petr Lukáš (oba JAPKO), Václav Valík (PAK Albrechtice)                                         T.K.