Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR klubů - 2kolo

6.7.2014

MČR Klubů – 2. kolo

Druhá etapa 1. ligy mistrovství České republiky klubů skupiny východ proběhla v Litovli. Pořádal ji domácí celek KLIP. Valšovické zde čekaly dva zápasy, a to první proti klubu AURA Havlíčkův Brod a druhý proti „béčku“ prvně jmenovaného týmu AURA Chrudim. Tentokrát Tomáš Kutý nominoval kromě sebe Jirky Greplu a Gratcla, Milušku Kutou a Petra Tománka.

Po snídani a vypsání zápisů o utkání se šlo na hru. Mimo zápas Valšovice – Aura Havlíčkův Brod souběžně probíhaly další dva zápasy. Hrode Krumsín se představilo proti domácím KLIP Litovel a klub PAK Albrechtice nastoupil proti týmu AURA Chrudim. Krumsín a Albrechtice potvrdili svou kvalitu a oba dva vyhráli, Krumsín v poměru 5:1, Albrechtice dokonec 6:0. Valšovičtí také celkem s přehledem odehráli své zápasy a porazili Havlíčkův Brod 5:1 a připsali si další dva důležité body do tabulky.

Po obědě Valšovice nastoupily proti týmu AURA Chrudim a cíl zněl jasně – vyhrát 6:0 a připsat si tři body do tabulky. Kapitán tentokrát trochu zamíchal se sestavou a přineslo to své ovoce, neboť cíl byl splněn a vítězství 6:0 na zápasy se opravdu podařilo. Zároveň s tímto zápasem hrály Albrechtice proti Havlíčkovu Brodu a severomoravský klub si dokráčel pro vítězství 5:1.

Před poslední etapou bojují o postup do play-off ještě čtyři týmy, a to Valšovice, Albrechtice, Krumsín a s minimální teoretickou šancí ještě Havlíčkův Brod. Ovšem Valšovickým stačí v posledním zápase proti Albrechticím už i remíza k tomu, aby si dokráčeli pro první místo ve východní skupině.

 

 

Výsledky skupiny východ:

 

Litovel

 

SKP Hranice VI. – Valšovice – Aura Havlíčkův Brod                                  5:1

HRODE Krumsín – Klip Litovel                                                                    5:1

PAK Albrechtice – AURA Chrudim                                                              6:0

SKP Hranice VI. – Valšovice – AURA Chrudim                                           6:0

PAK Albrechtice – AURA Havlíčkův Brod                                                   5:1

 

Průběžná tabulka skupiny východ:

 

 

Poř.

Tým

Zápasů

Skóre

Body

1.

SKP Hranice VI. – Valšovice

4

21:3

9

2.

PAK Albrechtice

4

19:5

8

3.

HRODE Krumsín

3

10:8

4

4.

AURA Havlíčkův Brod

3

8:10

3

5.

KLIP Litovel

3

2:16

0

6.

AURA Chrudim

3

0:18

0