Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Hanácký Bakole

5.7.2014

Ve sváteční den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. 7. 2014 se do města Litovle sjelo 34 dvojic, aby si zahrály tradiční turnaj Hanácký bakole. Počasí se po zahájení umoudřilo, deštníky vystřídaly sluneční brýle, a tak se hráči z dvanácti klubů s horlivou bojovností pustili do bojů ve čtyřkolovém švýcaru, aby 16 nejlepších bojovalo o místa nejvyšší.

        Valšovický klub zastupovalo sedm jeho členů. Hned v prvním kole dva naše týmy na sebe narazily, a hned také oba vyhrály. Milča Kutá a Petr Tománek získali třináct bodů nad Boženkou Ježíškovou a Evou Sukovou, a ty dostaly zvláštní cenu za prvního obdrženého „kanára“ – luxusní večeři pro dva při svíčkách. Bohužel se jim i nadále moc nedařilo a tak stejně jako jejich manželé, Mirek Suk a Honza Ježíšek, hráli o umístění ve spodní šestnáctce, kde se oba páry setkaly a mužský tým byl na tom lépe. Mirek a Honza obsadili 22. pozici a jejich ženy 26.

         Bez jediné prohry bojovali dál Milča a Petr, až jim v semifinále oplatili porážku ze švýcara Broňa Urbanová ze Staro-brněnského PK a Jarda Puhr z PAK Albrechtice. Ve finále jim to už ale nevyšlo, museli se spokojit s místem druhým. První skončili Petr Juráň a Pavel Hodboď z Carreau Brno. Valšovičtí pak boj o třetí místo nepodcenili a zarmoutili tak z Krumsína Martina Pírka a z Albrechtic Kamila Vajčovce. Poslední zástupce Valšovic Tom Kutý hrál s Toníčkem Poláchem z PAK Albrechtice. Smolně se jim nepodařil postup mezi osm vítězných týmů, ale zazářili v mezinárodním zápase, kde Toníček doslova vystřílel Slováky – Michala Dzúrika a Etelu Krchňákovou, a proto 13. místo pro ně jistě nebylo ostudné.

         Litovelský turnaj byl velice pohodový, pořadatelé se snažili, aby vše proběhlo řádně a bez průtahů. Ke spokojenosti přispěli nejen výborným obědem – kuřecím stehnem na paprice s těstovinami, ale i pěknými cenami a v neposlední řadě udělali vítězům radost i poháry a prize money.                                 M.K.