Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

CC Česko

21.6.2014

CENTROPE Česko – zámek Liblice

Letos se po dlouhé době přesunul český díl seriálu středoevropského poháru v pétanque CENTROPE ze zahrad Trojského zámku v Praze do dalších zahrad – tentokráte barokního zámku v Liblicích. Ten přivítal krásným počasím necelých osmdesát týmů z osmi zemí světa, a to Česka, Slovenska, Slovinska, Polska, Maďarska, Německa, Nizozemí a také Francie. Nutno podotknout, že se češští organizátoři opět vytáhli. Skvělý servis hráčům jako například káva, koblihy, koláče po celý den zdarma, oběd s výběrem několika jídel a chodů, informace ve třech jazycích, to vše podkreslené nádherným prostředím, řadí tento turnaj k nejvíce podařeným za posledních pár let.

Co se týče hry, tak se více než Čechům dařilo tentokráte cizincům. Mezi čtverku nejlepších se totiž podařilo proklouznout jen jednomu domácímu týmu. Z Valšovických se nejvíce dařilo Jirkovi Greplovi s Tomášem Kutým a Michalem Preussem (POP Praha), kteří se po 4 výhrách jako jedni z mála Čechů dokázali dostat mezi nejlepších 16. Zde už ale nad jejich síly byl německý triplet, jenž je přehrál o trochu přesnější hrou. Miluška Kutá s Petrem Tománkem a Ivošem Navalaným skončili na solidním 32. místě, Zbyňa Jakeš s Lenkou Svobodovou a Honzou Charvátem (FENYX Adamov) urvali místo 43.

Jak už začíná být na českém Centrope tradicí, znovu byli ve finále Francouzi (nebo spíše Kambodžan s francouzskou licencí a jeho tým). Tentokrát proti nim stanul jeden ze silných německých týmů. Ovšem Francouzi nenechali nic náhodě a dokráčeli si pro vítězství. Nám nezbývá než se jen těšit na další ročník, který by se měl konat opět v Liblicích.

Výsledky:

1.
Salmi Makhlouf (UBU – United Balls of Únětice)
Khim Him Yuth (Francie)
Mohamed Kalaidji (Francie)

2.
Laura Schneider (Německo)
Heiko Plötz (Německo)
Mahmut Tufan (Německo)

3.
Petr Fuksa (UBU – United Balls of Únětice)
Jakub Konšel (POP Praha)
Lubomír Srnský (1.KPK Vrchlabí)                                                                   T.K.